"Edebiyat" ile İlgili İçerikler:

Kendi Hazineni Bulma Sanatı: Simyacı
Kendi Hazineni Bulma Sanatı: Simyacı
01 Mayıs, 2023

‘’Bir şeyi gerçekten istersen, onu gerçekleştirmek için bütün evren senin için iş birliği yapar.’’ Sizler için bu çarpıcı alıntının içinde bulunduğu Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun yazdığı Santiago adındaki başkahramanın başından geçen olayların anlatıldığı Simyacı adlı eseri inceledim. İyi okumalar!

Sami Paşazade Sezai: Sergüzeşt
Sami Paşazade Sezai: Sergüzeşt
13 Mart, 2023

Bu yazımda sizler için Tanzimat Edebiyatı'nın önde gelen yazarlarından bir tanesi olan Sami Paşazade Sezai'nin kaleme aldığı insan hakları ve özgürlük konusunda realist bir bakış açısına sahip "Sergüzeşt" adlı eseri inceleyeceğim. Detaylar için tıklayın!

Gregor Samsa Olmak
Gregor Samsa Olmak
13 Mart, 2023

"Ölmekten müthiş bir şekilde korkuyordu çünkü henüz gerçek anlamda yaşamamıştı." diyor Franz Kafka Dönüşüm adlı eserinin başkahramanı Gregor Samsa için.Yazımda bu çarpıcı eserdeki dönüşüm, toplum, aile, kendine yabancılaşma gibi başlıklardan bahsettim. İyi okumalar!

İçimizdeki Şeytanı Tanımak ve Anlamak
İçimizdeki Şeytanı Tanımak ve Anlamak
01 Ağustos, 2022

İnsan psikolojisinin çok başarılı tahlillerini yapan, dünyaca ünlü eserlerin yazarları Sabahattin Ali ve George Orwell'in kaleminden "İçimizdeki Şeytan"ı inceledim. Bu isimlere psikanalizin kurucusu Sigmund Freud'un gözünden bakmamak olmazdı. Keyifli okumalar...

Haftalığın PeP'te!

İlk 10'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.