"mühendis" ile İlgili İçerikler:

Hangi Mühendislik Biriminde Çalışmalıyım?
Hangi Mühendislik Biriminde Çalışmalıyım?
27 Mart, 2023

Mezun olmaya az bir süre kala diğer meslek dalları gibi mühendis adayları da zorlu bir iş arayış sürecine dahil olur. Ancak iş ilanlarında da gördüğümüz üzere işe alımlarda genel bir alandan çok spesifik bir birim mevcuttur. Peki bu birimler nelerdir gelin birlikte yazımda inceleyelim.

Enerji Tartışmaları: Nükleer Santraller
Enerji Tartışmaları: Nükleer Santraller
20 Mart, 2023

Nükleer enerji konusu, uzun zamandan beri kullanımını tehdit olarak görenler ve savunanlar arasında büyük bir ikilem yaratan konudur. Sizler için bu iki görüşü alt nedenleriyle açıklayacağım. Bu yazıdan sonra bir nükleer enerji savunucusu mu yoksa hep karşısında duranlardan mı olacaksınız? 

Geleceği Aydınlatacak Sistemler: Fotovoltaik
Geleceği Aydınlatacak Sistemler: Fotovoltaik
27 Şubat, 2023

Son zamanlarda artan dünya nüfusu beraberinde enerji ihtiyacını arttırmıştır. Bu enerji ihtiyacı için günden güne tükenen ve beraberinde birçok çevre sorunu getiren fosil kaynaklar yerine temiz ve sürdürülebilir bir kaynak olan yenilenebilir enerji kaynakları kullanmalıyız. Bu yazımda daha temiz bir gelecek için kullanabileceğimiz güneş enerjisini ve fotovoltaik sistemleri anlatacağım.

Gelecek Vaat Eden Nanoakışkanlar
Gelecek Vaat Eden Nanoakışkanlar
23 Ocak, 2023

Son zamanlarda ısı transferini iyileştirme çalışmaları, nano boyutlardaki parçacıkların etkisi ile oluşturulan, nanoakışkanlar üzerinde yapılmak istenmekte ve bu alan üzerinde yoğunlaşılmaktadır. Bizzat üzerinde çalışmalar yaptığım nanoakışkanlardan bahsederek sizleri de bilgilendirmek isterim.

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.