"analiz" ile İlgili İçerikler:

Sinestezi: Çok Yönlü Duygular
Sinestezi: Çok Yönlü Duygular
31 Mayıs, 2021

Sıradan bir günde karşılaştığınız arkadaşınız size selam verdiğinde aniden gözünüzün önünde renkler ve şekiller belirse nasıl olurdu? Renklerin tatları, sayıların cinsiyetleri, harflerin renkleri olabilir mi? Bunlar her ne kadar ütopik gelse de sinestetik bir insan için günlük hayatın sıradan olayları aslında. Peki nedir bu sinestezi?

Yüz Okuma Sanatı Ve Kafatası Şekline Göre Karakter Analizi
Yüz Okuma Sanatı Ve Kafatası Şekline Göre Karakter Analizi
22 Şubat, 2021

Antik çağlardan beri binlerce yıldır insanlar yüz özelliklerimizin kaderimizi veya karakterimizi belirleyip belirlemediğini merak ettiler. Pek çoğumuz belki de insanların yüzlerine bakarak onlar hakkında bilgi alabilmek isterdik. Peki bu mümkün müdür? Gerçekten de insanların yüzleri bize onlar hakkında ipucu verebilir mi? Yada kafatasımızda gerçekten bizim kimliğimizi oluşturan çıkıntı veya oyuklar var mı?

12 Dakikadan Daha Az Sürede Kişiliğinizi Öğrenmenin Yolu
12 Dakikadan Daha Az Sürede Kişiliğinizi Öğrenmenin Yolu
08 Şubat, 2021

Birçok firmanın işe alım için yapmış olduğu kişilik envanteri testlerinden çıkan sonuçlar hep ilginizi mi çekiyordu? Yıllar öncesinden yapılan bu sistem ile siz de kişilik tipinizi ve hangi meslekler için daha yatkın olduğunuzu 12 dakikadan daha az sürede öğrenebilirsiniz!

Bir Ölür Bin Diriliriz: 9 Kere Leyla’nın 9 Sembolü
Bir Ölür Bin Diriliriz: 9 Kere Leyla’nın 9 Sembolü
15 Ocak, 2021

Dokuz değil, 99 kere anlatılacak bir film. İletişim biliminin en güçlü yönleriyle süslenmiş. Sembollerle... Haluk Bilginer ve Demet Akbağ'ın başrolleri paylaştığı 9 Kere Leyla filminden söz ediyoruz. Masalsı ve mistik bir film. İçerisinde 99 sembol olsa da biz 9 tanesini ele aldık. 

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.