"Zihin" ile İlgili İçerikler:

Zihnimiz mi Tedavi İlaçlar mı: Plasebo - Nosebo
Zihnimiz mi Tedavi İlaçlar mı: Plasebo - Nosebo
10 Ocak, 2022

Beynimizin şu ana kadarki evrimleşen en üstün organımız olduğunu biliyoruz. Beynimiz inançlarımız ve zihnimizdeki düşüncelerimizle bizi yönlendirir bir şeyleri ayırt etmemizi sağlar. O halde gelin iyiyi de kötüyü de zihnimizde yarattığımızın kanıtı kavramlar olan plasebo ve nosebo ile tanışalım.

Rüyaları Yönetmek: Lucid Rüya
Rüyaları Yönetmek: Lucid Rüya
05 Nisan, 2021

Gerçek hayatta yapmanızın mümkün olmadığı şeyleri düşünün. Ya bunları en az gerçek hayattaki kadar hissederek yaşamak mümkünse? Lucid rüya ile sizlerde rüyalarınızın hem yönetmeni hem de baş karakteri olabilirsiniz. Daha fazla detay için içeriğime göz atabilirsiniz!

Zihin Körlüğü - Aphantasia Nedir?
Zihin Körlüğü - Aphantasia Nedir?
01 Mart, 2021

Gözlerini kapat ve bir elmayı düşünmeye çalış, görebiliyor musun? Eğer zihninde bir elma belirmediyse belki sen de her 100 kişiden 2 ya da 3'ünde karşılaşılan zihin körlüğünden mustarip olabilir misin? Aphantasia yani zihin körlüğü insanların zihinlerinde görüntüleri görselleştirememesinden kaynaklanan bir durum. Zihin körü olup olmadığını öğrenmek ve zihin körlüğünün aslında ne olduğunu bilmek istiyorsan başlıyoruz!

Konuştuğumuz Diller Düşüncelerimizi Etkiler mi?
Konuştuğumuz Diller Düşüncelerimizi Etkiler mi?
18 Ocak, 2021

Bu yazıda konuştuğumuz dillerin özelliklerinin zihnimize olan etkilerini gruplandırarak kısaca bahsettim. ( Konuştuğumuz dile göre zaman algımız, yer yön algımız, nesneleri algılayışımız gibi.)

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'e giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.