"Beyin" ile İlgili İçerikler:

Söz Konusu: Beyin Sağlığımız
Söz Konusu: Beyin Sağlığımız
27 Aralık, 2021

Geçmişte olduğunuz kadar keskin bir zekaya sahip olmadığınızı, çoğu zaman da düşüncelerinizde körelme hissettiğiniz zamanlar oldu mu? Eğer cevabınız evet ise beyninizin zindeliğinden şüphe ediyor ve geriye gittiğinizi düşünüyor olabilirsiniz. İsterseniz bu konuya birlikte göz atalım.

Beyin ve Dopamin İlişkisi
Beyin ve Dopamin İlişkisi
20 Aralık, 2021

Merkezi sinir sisteminin %80'ini oluşturan dopamin haz ve ödül sistemi, pekiştirme, motivasyon, öğrenme, dikkat, işlem belleği, eylem seçiciliği vb. durumlardan sorumludur. Peki bu kadar işlevi olan dopamin hakkında bizler neler biliyoruz? Gelin birlikte öğrenelim.

Üçüncü Gözümüz: Epifiz Bezi
Üçüncü Gözümüz: Epifiz Bezi
13 Aralık, 2021

Antik dünyada önemli bir yere sahip olan epifiz bezi bir dönem unutulsa da son zamanlarda yeniden popüler bir hale geldi. Sırları hala çözülemeyen ve fazlasıyla mistik ögeler barındıran epifiz bezini gelin beraber inceleyelim.

Beynimize İnce Ayar
Beynimize İnce Ayar
01 Kasım, 2021

Beynimiz bazen dikkati toplama konusunda zaman zorluk yaşar. Bizleri çengel bulmacalarda takılı bırakır, anahtarlarımızı kattığımız yeri unutturur ve bize zihnimizin de zihni varmış gibi davranır. Yani bizden ince ayar ister. Gelin dikkat konusuna birlikte odaklanalım!

Haftalığın PeP'te!

10'a giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.