"Sinema" ile İlgili İçerikler:

Sessiz Sinemanın Yıldızı: Charlie Chaplin
Sessiz Sinemanın Yıldızı: Charlie Chaplin
07 Haziran, 2021

Bizi derinden etkileyen filmleri ve o zamana kadar sinemada kullanılması sıra dışı olan teknikleri, dansı ve gülüşü ile sessiz sinemanın ustası Charlie Chaplin’i daha yakından tanımak ister misiniz? O halde gelin Charlie Chaplin ve sinemasını beraber inceleyelim.

Chloe Zhao: Oscar kazanan İlk Asyalı Kadın Yönetmen
Chloe Zhao: Oscar kazanan İlk Asyalı Kadın Yönetmen
24 Mayıs, 2021

"Nereye gidersem gideyim, kendimi hep yabancı gibi hissettim." diyerek aidiyetsizlik hissini belirten ve bu hissi ile Nomadland filmini çekip Oscar kazanmış, ilk Asya kökenli kadın yönetmendir Chloé Zhao. Ayrıca Oscar kazanan 2.kadın yönetmen olması da cabası. Merak edenler buraya!

Olay Örgüleriyle Merak Uyandıran 5 Film Önerisi
Olay Örgüleriyle Merak Uyandıran 5 Film Önerisi
17 Mayıs, 2021

Çoğumuz bitmiş bir günü uğurlarken televizyon karşısına geçip güzel bir film bulmayı umuyoruz. Fakat uzun süredir evlerde olduğumuzdan izleyecek film bulmak artık o kadar da kolay olmuyor. İşte bu yazımda olay örgüsüyle dikkatinizi çekecek ve izlerken size bulmaca çözüyormuş hissi verecek filmleri derledim. İyi okumalar ve şimdiden iyi seyirler!

Kendine Has Tarzıyla: İran Sineması
Kendine Has Tarzıyla: İran Sineması
26 Nisan, 2021

İran Sineması kendine has tarzı, başarılı senaryo ve oyunculukları ile adından söz ettiriyor. Olaylardan çok durumları ve duyguları sade ve gerçekçi bir şekilde işliyor. En önemlisi de tüm bunları yasaklara ve sansüre rağmen yapıyor. Sansür her şeyin dolaylı, kapalı, sembolik anlatılmasına sebep olmuş. Bazılarına göre de sansür yaratıcılığın gelişmesini tetiklemiş..

Haftalığın PeP'te!

10'a giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.