"Biyoloji" ile İlgili İçerikler:

Ölümsüzlüğün Kaynağı: Bacillus F
Ölümsüzlüğün Kaynağı: Bacillus F
20 Kasım, 2023

İnsanlar antik dönemlerden beri ‘efsanevi gençlik çeşmesi arayışı içindeler. Peki böyle bir şey teorik olarak gerçekten mümkün olabilir mi? Rus bilim insanı Dr. Anatoli Brouchkov bunun gerçek olabileceğini düşünüyor. Gelin, birlikte bu efsanevi gençlik iksirinin detaylarını keşfedelim!

Kızıl Saç Geni ve Kanser İlişkisi
Kızıl Saç Geni ve Kanser İlişkisi
10 Nisan, 2023

Doğuştan kızıl saça sahip olan insanlar toplum içerisinde hep dikkat çekmişlerdir. Hatta belki birçoğumuz onların bu saçlarının ve ciltlerinin güzelliğine özenmişizdir. Peki gerçekten özenilecek bir durum var mı? Hadi işin biraz da sağlık boyutuna bakalım.

Y Kromozomu Yok Mu Oluyor?
Y Kromozomu Yok Mu Oluyor?
19 Aralık, 2022

"Y kromozomu insanlık tarihinin sayfalarından silinmek üzere mi?'' ,''Y kromozomu dejenere mi oluyor?'', ''Peki gelecekte bizi neler bekliyor?'' sorularına yanıt arayacağımız bu yazımızda insan Y kromozomunun geleceği hakkında yapılan araştırmalara göz atacağız.

Derin Sulardaki Işık
Derin Sulardaki Işık
26 Eylül, 2022

Maldivler’de olan Işıklı Deniz ya da Yıldızların Denizi olarak duymuş olabileceğiniz denizin geceleri neden parladığını hiç merak ettiniz mi? Karanlık bir gecede denizin bu kadar parlak olmasını sağlayan manzaranın sebebine gelin beraber bakalım!

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.