"Bilim" ile İlgili İçerikler:

Derin Zaman Deneyi: 40 Gün Güneş Görmeyenler
Derin Zaman Deneyi: 40 Gün Güneş Görmeyenler
10 Mayıs, 2021

"İnsanlar zaman, mekan algısının olmadığı durumlara ne kadar süre adapte olabilir?" sorusuna yanıt arayan bir ekip bu sorudan yola çıkarak Derin Zaman deneyini gerçekleştirmiş. Bu sınırları ölçmek için mağarada yaşayan gönüllülerin 40 günlük izole yaşamlarını gelin birlikte inceleyelim.

Yüzüne Bak Tarafını Seç!
Yüzüne Bak Tarafını Seç!
03 Mayıs, 2021

Yüzler, onlarca binlerce yüzler. Aşina olduklarımız olmadıklarımız. Doğuştan gelen genetik tasarım, çevresel etkiler ve duygular...Ne de çok bizi biz yapıyor öyle değil mi? Yüzümüz genetik olarak genlerimizde kodlanan şifreler sonucu şu anki hâlinde evet fakat sadece bu değil. Çevresel etkenlerle ki bu etkenler elimizde olmayan sebeplerle ya da kendi müdahalelerimizle şekillenir. Duygu yoğunluğunun yüzümüzün bir tarafında toplanışını da unutmamak gerekir tabii. Daha fazlasını öğrenmek için hadi, devam edelim!

Genetik Bilgimizin Koruyucusu: DNA
Genetik Bilgimizin Koruyucusu: DNA
03 Mayıs, 2021

Genler nesillerce aktarılan belli karakteristik özelliklerin olduğu biyolojik birimdir. Genlerin birleşmesiyle oluşan yapı ise DNA olarak adlandırılmaktadır. DNA nükleotid adı verilen alt birimlerden oluşmuş, kalıtsal bilgimizi taşıyan organik bir moleküldür. Gelin daha detaylı inceleyelim!

Ağrı Kesiciler Neremizin Ağrıdığını Nereden Bilir?
Ağrı Kesiciler Neremizin Ağrıdığını Nereden Bilir?
26 Nisan, 2021

Vücudumuzun herhangi bir bölgesinde ağrı hissettiğimizde bazılarımız hemen ağrı kesicilere yönelir ve genellikle 15-30 dakika içerisinde o bölgedeki ağrıdan eser kalmadığını fark ederiz. Peki, ağrı kesiciler ağrıyı bulup yok etmeyi nasıl başarır?

Haftalığın PeP'te!

10'a giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.