Haftalık Hakkında

Haftalık, üniversite öğrencilerine destek olmak amacıyla web sitemize entegre ettiğimiz yepyeni bir sistemdir. Haftalık sisteminde ürettiğin özgün içerikler ile her hafta para kazanarak bütçene katkı sağlayabilirsin.

Web sitemize üye olduysan ve hesap işlemleri bölümünde yüklediğin öğrenci belgen ekibimiz tarafından onaylanmış ise Haftalık sistemine dahil olabilirsin.


Nasıl Çalışır?

Web sitemizin Haftalık sayfasında yer alan "İçerik Oluştur" butonu ile "Yazı İşlemleri" sayfasına gidilir ve blog yazısı oluşturulabilir. Oluşturulan içerikler "Editöre Gönder" seçeneği ile editörlerimizin incelemesine gönderilir.

Editör incelemesinden sonra düzenlenmesi gereken alanlar varsa bu düzenlemeler yazarın profilindeki "Yazı İşlemleri" sayfasında yer alan "Bildirimler" sayfasında görünür. İlgili bildirimlere uygun düzenlemeler yapıldığında içerik tekrar editörlerimizin onayına sunulur ve editör tarafından uygun görünürse yayına alınır.

Yayına alınan içerikler blogun "Okunma Puanı"na göre Liderlik Tablosu'nda sıralanır. Liderlik Tablosu'nda yer alan ilk 15 içerik her haftanın Pazar günü 23.59'da sistemimize kaydedilir. O hafta listeye kaydedilen ilk 15 içeriğin yazarı ve/veya yazarları 100 TL'er kazanırlar. Bir yazarın Liderlik Tablosu'nda birden fazla içeriği olabilir.

Okunma Puanı Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Okunma puanı bir içeriğin; okunma süresi, paylaşılma ve tekil ziyaretçi sayısı gibi bazı önemli performans gösterine göre oluşur. Her bir göstergenin kendine ait özel bir kat sayısı ve hesaplanma argoritması vardır. Yazılan içeriklerde aşağıdaki konulara dikkat edilerek okunma puanı artırılabilir.

  • Tekil ziyaretçi: İçeriği ne kadar fazla tekil kullanıcı ziyaret ederse okunma puanı o kadar artar.
  • Ortalama Okunma Süresi: Blog'u ziyaret eden kullanıcılar blog içinde ne kadar uzun süre kalırlarsa okunma puanı o kadar artar.
  • Paylaşım Sayısı: Her blog'un sonunda yer alan Twitter ve Linked-in'de Paylaş butonları, tekil kullanıcı paylaşımlarına göre artar. Bir okuyucu en fazla "1" Okunma Puanı artırabilir.

İçerik Oluşturmak için sayfanın en üst bölümünde yer alan "İçerik Oluştur" bölümüne tıklayabilir veya nasıl içerik üretebileceğinle ilgili "İçerik Üretim Rehberi"mizi inceleyebilirsin.

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.