"Çevre" ile İlgili İçerikler:

Hayvancılık ve Çevre
Hayvancılık ve Çevre
25 Nisan, 2022

Bu yazıda tüketim alışkanlıklarımızın ortaya çıkardığı bir sektör olan hayvancılık düşündüğünüzden daha karmaşık olabileceğineden ve çevremizi, ekosistemimizi korumamız gereken şu günlerde hayvancılığın nerede durduğundan bahsettim.

Bir Bardak Suyun Uzun Yolculuğu
Bir Bardak Suyun Uzun Yolculuğu
31 Ocak, 2022

Canlı yaşamının en temel ihtiyacı su; nasıl var olmuş olabilir? Bildiğimiz kadarıyla üç farklı kaynak söz konusu olabilir. Dünya dışı gök cisimleriyle taşınmış veya dünyanın oluşumu sırasında yapısında farklı formlarda tutulduğu düşünülüyor. Bu üç farklı kaynağı yazımda detaylandırdım.

Bir Bardak Suyun Yolculuğu
Bir Bardak Suyun Yolculuğu
16 Ağustos, 2021

İçme suyu olarak adlandırılan sular belirli fiziksel ve kimyasal aşamalardan geçerek evlerimize ulaşıyor. Kaynaklarda biriken sular iletim hattıyla arıtma tesislerine oradan haznelere ve şebekeler yardımıyla da evlerimize ulaşır.

Yeni Bir Doğa Felaketi: Müsilaj
Yeni Bir Doğa Felaketi: Müsilaj
21 Haziran, 2021

Marmara denizini etkisi altına alan deniz salyası (müsilaj) nedir? Ortaya çıkma sebepleri nelerdir? İklim değişikliklerinin mi, insanların denizleri hor kullanmasının etkisi mi? Deniz canlılarına etkisi peki neler? Denizin görünmeyen yüzü? Peki bunu kendi ellerimizle mi yaptık? Bütün bu soruların cevabı yazımda. İyi okumalar.

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'e giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.