"mitoloji" ile İlgili İçerikler:

Antik Yunan Mitolojisinde Pandora'nın Kutusu
Antik Yunan Mitolojisinde Pandora'nın Kutusu
14 Haziran, 2021

Yunan Mitolojisine göre Pandora'nın Kutusu, bir insanlığı cezalandırma yöntemidir. Kutu açıldığında dünyaya yayılan bütün kötülüklere rağmen Pandora'nın Kutusu'nda tek bir şey kalır: umut. Gelin umudun hikayesine birlikte göz atalım!

Yunan Mitolojisi: Tanrılar ve Tanrıçalar
Yunan Mitolojisi: Tanrılar ve Tanrıçalar
03 Mayıs, 2021

Antik Yunan'da evrenin yaradılışıyla ilgili hikayeler Yunan mitolojisini doğurmuştur. Çoğu Avrupa ülkelerinde kabul edilen bu mitoloji Romalılar tarafında sadece tanrıların isimleri değiştirilerek olduğu gibi aktarılmıştır. En çok bilinen 12 Olymposlu Tanrılar da Titanları yenerek hüküm sürmüşlerdir. Peki bu mitolojinin başlangıcı nasıl olmuştur? Olympos tanrıları olarak bildiğimiz 12 Tanrı kimdir ve özellikleri nelerdir? Gelin bu yazıda bunları öğrenelim.

Adalet Heykeli: Themis
Adalet Heykeli: Themis
26 Nisan, 2021

Adalet heykeli olarak da bilinen “Themis Heykeli”, kaynağını Yunan mitolojisinde yer alan adalet ve düzen tanrıçası Themis’ten alır. Gözleri bağlı, bir elinde terazi bir elinde kılıç olan Uranüs ve Gaia’nın kızı olan bu tanrıçayı gelin hep beraber inceleyelim!

Kısaca Çin Mitolojisi
Kısaca Çin Mitolojisi
26 Nisan, 2021

Bu yazımda, Çin mitolojisine merak duyanlar için başlangıç düzeyinde mitoslardan; önemli Tanrılar ve kahramanlardan bahsettim. Haydi hazırsanız mitoslara bakmaya geçelim...

Haftalığın PeP'te!

10'a giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.