"YapayZeka" ile İlgili İçerikler:

Turing Testi Nedir?
Turing Testi Nedir?
26 Eylül, 2022

Yapay zeka hayatımıza girdiği andan itibaren çok hızlı gelişmeler göstermiştir. Günümüzde sürücüsüz araçlardan insansı robotlara kadar birçok şeyi konuşurken Alan Turing'in bir fikri sayesinde yapay zeka kavramı daha çok şekillenmiş oldu. Gelin hep beraber bakalım.

Detroit: Become Human Sadece Bir Oyun Değil miydi?
Detroit: Become Human Sadece Bir Oyun Değil miydi?
06 Eylül, 2021

İşten yorgun bir şekilde gelmiş olduğunuz bir günü hayal edin. Ayaklarınızı uzatıp dinleniyorsunuz ama yapılacak çok iş var. Bulaşıklar yıkanacak, ev süpürülecek, yemek hazırlanacak. Tüm bunları sizin yerinize yapacak bir robotunuz var desek, ne düşünürsünüz? Sizce de çok iyi olmaz mı?

Robotlar Dünyamızı Ele Geçirecek Mi?
Robotlar Dünyamızı Ele Geçirecek Mi?
16 Ağustos, 2021

Birçoğumuzun aklına yapay zeka kavramını ilk duyduğunda şu dünyamızı ele geçirecek robotlar geliyordur, öyle değil mi? Acaba böyle düşünmekte haklı mıyız? Korkmamız gereken gerçekten robotlar mı? Bu yazımda bazı kavramlar ve yapay zekâ ile ilişkisi üzerinde duracağım.

Son Zamanların Korkutan Teknolojisi: Deepfake
Son Zamanların Korkutan Teknolojisi: Deepfake
14 Haziran, 2021

Gelişen dünya ile birlikte yapay zeka teknolojisi başka bir boyuta geçti. Son zamanların korkutan teknolojisi olarak bilinen Deepfake yüksek gerçekliğe sahip sahte videolar üretilmesini sağlıyor. Bazı insanlar kanıtlı olmasına rağmen çoğu bilgiyi sorguluyorken Deepfake teknolojisi ile kanıtlı video bilgileri değiştirildiğinde durumlar kötüleşebilir.

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'e giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.