"Saç" ile İlgili İçerikler:

Gibson Kızı
Gibson Kızı
11 Nisan, 2022

Gibson Kızı güzelliği ve zarafetiyle, yaşayışı ve tarzıyla bir dönemin kadınlarını etkisi altına almıştır. Hadi, ideal kadını betimleyen bu illüstrasyon ve onun temsil ettiği standartlar hakkında konuşalım!

Geçmişin Popüler İzleri: Saç Modası
Geçmişin Popüler İzleri: Saç Modası
11 Nisan, 2022

Saç modelleri verilmek istenen mesajlarla, dış görünümün önemiyle ve kişiliği yansıtmak uğruna yeni trendler oluşturmak için pek çok modelle geçmişten günümüze karşımıza çıkmışlardır. Her döneme damga vuran iddialı bu modellere ve ortaya çıkış hikayelerine gelin birlikte bir göz atalım.

Retro Saç Modellerinin Dünü ve Bugünü
Retro Saç Modellerinin Dünü ve Bugünü
04 Nisan, 2022

Retro saç modellerini merak ediyor musunuz? 80'lerde, 90'larda saç modelleri nasıldı? Bukleler, rulo saçlar, vintage modeller, kabarık ve Hollywood dalgaları... Daha neler neler! Hadi birlikte bakalım.

Sembolleşmiş Bir Saç Modeli: Zafer Kıvrımları
Sembolleşmiş Bir Saç Modeli: Zafer Kıvrımları
28 Mart, 2022

Moda olan saç modelleri geçmişten günümüze kadar sürekli değişmektedir. Bunu biz de gözlemleyebiliriz. Örneğin ortaokul ve lise dönemlerimizde moda olan ve hevesle yaptığımız tost saç modelinin şu an tercih edilmediğini görmekteyiz. Tabii gelecekte tekrar moda olmayacağının bir garantisi yok! II. Dünya Savaşı yıllarında bir ikon haline gelen zafer kıvrımlarının şu an hala birçok ünlü tarafından tercih edildiğini birazdan göreceğiz. Bu saç modeli zamanla bir sembol haline gelmiştir. Peki bu saç modelini bir sembol haline getiren şey nedir? Gelin birlikte öğrenelim.

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'e giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.