"Çocuk" ile İlgili İçerikler:

Suç ve Çocuk
Suç ve Çocuk
01 Mart, 2021

Son yıllarda kayda değer bir şekilde artış gösteren çocuk suçluluğu; toplumun bir sorunu haline gelmiş, geleceğimizin temeli olan çocuklarımızın nasıl bu hale geldiği ise en çok sorulan ve üzerine tartışılan bir soru haline gelmiştir. Acaba çocukların suça karışmasında toplumun rolü var mıdır? Gelin çocuk suçluluğunu Travis Hirschi'nin Sosyal Kontrol Kuramı çerçevesinde ele alalım.

Çocukların Oyuncak Bebeklere Dönüşme Serüveni
Çocukların Oyuncak Bebeklere Dönüşme Serüveni
08 Şubat, 2021

Barbie bebekler aracılığıyla bir tüketim nesnesi haline gelen çocuklar ileriki yıllarda kendi öz benliklerine yabancılaşarak toplumda kendilerine yer edinemiyorlar. Çocukları kendi oyuncakları haline getiren kapitalizm, küreselleşmeye önemli bir ivme kazandırmanın yanında; artık daha ince stratejilerle hayatın her alanında yayılarak tüketim, kültür ve geleneksel değerlerde önemli değişimlere neden olmaktadır. Çocuğu, bireyliğe geçiş esnasında kendi kültür ve geleneğine yabancılaşarak birer tüketim nesnesi haline getirmektedir.

Evde Sıkılan Minikler Için Öneriler
Evde Sıkılan Minikler Için Öneriler
02 Şubat, 2021

Okullar kapalı, havalar soğudu, yasaklar başladı ve bahçede mahallede top koşturan çocuklar şimdilerde eve kapandılar. Canlı derslerden, sürekli evde olmaktan sıkılan bu minikleri biraz farklı alanlara yönlendirerek can sıkıntılarını azaltalım o zaman. Kardeşlerinize, yeğenlerinize, kuzenlerinize haber verin başlıyoruz.

Çocuklarla Bir Gün: Oyun!
Çocuklarla Bir Gün: Oyun!
11 Ocak, 2021

Çocukların hayatında oyunun yeri nedir ve çocuklarla nasıl oyunlar oynayıp, nasıl aktiviteler yapabiliriz?

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.