İstanbul'da Ücretsiz Kamp Yeri: Doğa Harikası Esenceli Köyü

Seyahat/Keşif - 03 Mayıs, 2021 - Okuma Süresi: 3 Dk.

03 Mayıs, 2021

İstanbul'da Ücretsiz Kamp Yeri: Doğa Harikası Esenceli Köyü

İstanbul'da ücret ödemeden konaklayabileceğimiz doğa manzaralı tepesiyle Esenli köyünden bahsettim. Araştırarak biraz da artı eksi yönleriyle Ömerli barajı... Biraz biraz şehirden uzakta olmayalım ama kafa dağıtıp ruhumuzu arındıralım diyenlere çokça doğa manzarası...

İstanbul'da Ücretsiz Kamp Yeri: Doğa Harikası Esenceli Köyü Esenceli: Ömerli Barajı’nın kıyısında yer alan İstanbul'a yaklaşık bir buçuk saat uzaklıkta olup küçük kaçamaklar yapabileceğimiz muhteşem bir sahil köyü. Sadece 48  saat bile yetebilecek, doğanın sunduğu eşsiz güzelliklere şahit olup günlük yaşamın verdiği stresi atabileceğimiz yeşil manzaralar… Geniş gökyüzü görünümü ve daha nicesi.

Terapi ve ruhu arındırmayı istiyorsak iki günlük kamp bence ideal. Kendimizi dinleyip yaşamın koşuşturmasını kısa süreliğine erteleyerek dinlenebileceğimiz yerlerden biri diyebilirim. Güzel manzarasıyla kendine çeken Esenli doğayla iç içe olmayı sevenler için tam kategori. Köye girmeden önce tepede oturup manzarayı izlemeyi de ihmal etmeyip çevreyi keşfe çıkın. Farklı ağaç türleriyle karşılaşıp kamp ekipmanlarınızla konaklayın. Hem şehre yakın olun hem de uzak. 

İstanbul'da Ücretsiz Kamp Yeri: Doğa Harikası Esenceli Köyü

Şehrin kalabalığını, stresini ve gürültüsünden kurtulup rahatça vakit geçirebileceğimiz köye gitmek daha çok özel araçla mümkün. Fakat toplu taşımayla gelmek isteyenlere halk otobüslerinden Şile - Ağva hatlarından Ömerli mevkiinde inip 100 metre yürüme mesafesinde bir alternatif de sunabilirim. Olumsuz hava koşullarından ötürü yolların yağmurla beraberinde  zorluklar getireceğini de bilmekte fayda var. Örneğin yağmurda yolların çukurlaşıp çamurlaşması veya arabaların çıkamayacağı yollar.

İstanbul'da Ücretsiz Kamp Yeri: Doğa Harikası Esenceli Köyü

 

Kamp alanının içerisinde ateş yakmak ve odun toplamak oldukça çetrefilli. Arabamızla gelirken önceden bu işi halletmiş olmamız gerek. Öte yandan gideceğimiz yerde konaklama için kampı tercih etmek istemeyenlere üzücü bir bilgi de barajın sahil kenarında otel veya konaklama yok bilgisini de not alalım. Ayrıca kafe ve restaurant da olmadığını da bilelim. Daha çok fiziksel aktivitelere ev sahipliği yapan doğa harikası göl manzaralı olup yürüyüş ve aktivite yapabileceğimiz harika bir yer. Birçok olumlu yanlarla beraber olumsuzlukları da çok diyebilirim. Ömerli sapağına varmadan alışverişimizi ve araç-gereçlerimizi temin etmek önemli. Giriş kısmında bakkal ve market bulmak zor ve en önemlisi içme suyu bol bulundurmamız gereken bir alan. Aynı zamanda yol üzerinde çeşme görmek de mümkün diyebilirim. Telefonlarımızı şarj etmek için de ekstra şarj bulundurmak bir tavsiye. 

Bu yazıda daha çok olumlu veya olumsuz bilgi verip öneri vermekti. İlgililerine umarım faydalı olup merak uyandırır. Ülkenin ve mega kentin güzelliklerini görüp sakin yerlerde dinlenmeyi sevenlerin gözdesi olacağından şüphem yok. 

Ruhunuzun olumsuzluklardan arındığı maviliklere ...

Hoşça kalın.

 

 

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.