Ücretsiz Adobe Photoshop Alternatifleri

Yaratıcılık - 03 Mayıs, 2021 - Okuma Süresi: 3 Dk.

03 Mayıs, 2021

Ücretsiz Adobe Photoshop Alternatifleri

Bu yazıda tasarım yapmayı, fotoğraf düzenlemeyi sevenler için Adobe Photoshop programına alternatif olarak kullanılabilecek sekiz farklı alternatifden bahsettim.

Adobe photoshop nedir?

Adobe şirketi tarafından geliştirilen bir yazılım programıdır. Bu program ile fotoğraflarda kesme, silme, kopyalama, renk, ışık ve yapıştırma gibi işlemleri yapabilirsiniz. Bu programı ücreti ayda 50,14 karşılığında kullanabilirsiniz.
Bu yazıda Adobe Photoshop alternatifi olacak ücretsiz olarak kullanabileceğiniz  mobil ve bilgisayarda kullanabileceğiniz uygulamalardan bahsedeceğim. Mobil için dört uygulama ve bilgisayar için dört program bulabileceksiniz. Umarım işinize yarar.

Mobil İle Kullanılabilenler

 

  • VSCO

Bu uygulamayı Android ve Ios ile kullanabilirsiniz. Diğer uygulamalara göre kullanımı daha kolaydır ve Instagram için fotoğraf düzenlemek amacıyla ideal bir uygulama.

  • AFTERLIGHT

Bu uygulama ile fotoğraflarınızı nostaljik hale çevirebilirsiniz. Netleştirme, parlaklık, kontrast, doygunluk, pozlama, sıcaklık, gölgeleme gibi ayarları uygulama üstünden düzenleyebilirsiniz. Üstelik bu uygulama ile kameranızın doğru açıda durup durmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu uygulama hem android hem ios telefonlar ile kullanılabilir.

  • COLORPOP

Bu uygulama ile fotoğrafın tamamında aynı renk değişimini yapmak zorunda değilsiniz. Bu uygulamaya yüklediğiniz fotoğraflar otomatik olarak siyah beyaz oluyor ve istediğiniz yeri renklendirebilirsiniz. Bu uygulama da hem Ios hem Android için mevcut.

 

  • ADOBE PHOTOSHOP EXPRESS

Flash tabanlı bir resim düzenleme uygulamasıdır. Doğrudan blog sitelerinde ya da Facebook'da düzenleme yapılabiliyor.


Bilgisayar ile Kullanılabilenler

  • FİGMA

Bu web tabanlı program Sketch programına alternatif olarak gösteriliyor. Üstelik ücretsiz ve kurulumla uğraşmadan tarayıcı üzerinden kullanabilirsiniz. Bu program üzerinden sketch çalışmaları yapabilir ve illüstrasyon ile uğraşıyorsanız  kendi svg dosyalarınızı import edebilirsiniz.

  • PHOTOPEA

Bu program ile fotoğraf düzenleyebilir ya da kendi tasarımınızı yaratabilirsiniz. Bu uygulamanın bir diğer önemli özelliği ise Photoshop ve Ilustrator programlarına özgü olan psd, ai ve esp gibi dosya türlerini desteklemesidir. Üstelik bu programda Türkçe dil desteği de mevcut.

 

  • PHOTO POS PRO

Tamamen ücretsiz olan bu uygulama ile resim ve grafikleri oluşturma, düzenleme, yazdırma, geliştirme işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Ek olarak kolaj, kutlama kartı, kartvizit ve web site tasarımları yapabilirsiniz. 

 

  • KRITA

Krita ücretsiz bir çizim programıdır. Bu program ile animasyon ve çizgi film yapabilirsiniz. Aynı zamanda boyama da yapabilirsiniz. İlginiz varsa diğer özellikleri de inceleyebilirsiniz.

 

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.