Video Oyunları Neden Dizi ve Filmlere Uyarlanmaya Başlandı?

Kültür ve Sanat - 03 Mayıs, 2021 - Okuma Süresi: 3 Dk.

03 Mayıs, 2021

Video Oyunları Neden Dizi ve Filmlere Uyarlanmaya Başlandı?

Bu yazımızda son zamanlarda popüler olan video oyunlarının neden beyaz perdeye ve dizi olarak çeşitli platformlara uyarlandığını inceleyeceğiz. Detaylar için içeriğime göz atabilirsiniz!

Hepimiz günlük hayatımızda bolca dizi ve film tüketiyoruz. Bu tüketim çılgınlığında artık içerikler birbirine benzemeye ve birbirini tekrar etmeye başladı. Hal böyle olunca izleyecek bir şey bulamıyor, izlediklerimizde ise beklediğimizi bulamıyoruz. Bu noktada ise yardımımıza video oyunları yetişiyor. Çoğu video oyunun hikayesi bir dizi veya film hikayesi kalitesinde. Hatta bazılarından daha üstün. Prodüksiyon olarak da hem daha maliyetli hem de senelerce geliştirilen bir yönü var. Hal böyle olunca hali hazırda bir oyunu dizi veya filme uyarlamak daha kolay oluyor. Bu sayede dizi popüler olursa oyunun da popülerliği artıyor. Gelin bu duruma birkaç örnekle devam edelim.

Video Oyunları Neden Dizi ve Filmlere Uyarlanmaya Başlandı?

Oyun dünyasının en sevilen ve en popüler serilerinden biri Witcher. Her ne kadar Witcher oyunu romandan uyarlansa da oyunuyla popüler olmuş bir seri. Oyuncular tarafından büyük beğeni alan Witcher serisi, bu popülerliği Netflix'te dizi yapmakla daha da arttırdı. Hem dizi Netflix'in en çok izlenen dizilerinden biri oldu hem de Witcher oyunu daha da popülerleşti. 2. sezonu beklenen dizinin yine çok ses getirmesi bekleniyor.

Video Oyunları Neden Dizi ve Filmlere Uyarlanmaya Başlandı?

Playstation'ın sevilen oyunlarından The Last Of Us, kısa süre önce HBO ile anlaştı ve oyunun uyarlaması karşımıza dizi olarak çıkacak. The Last Of Us, oynayan herkesin hikayesini çok sevdiği, kıyamet sonrası temalı bir dünyada geçen, küçük bir kız ve adamın hayatta kalma mücadelesini anlatan bir oyun. Diziye uyarlanacak seride başrolde Pedro Pascal ve Bella Ramsey'in olduğu açıklandı. Ayrıca oyundaki hikayeye bağlı kalınacağı fakat bazı değişikliklerin olacağı söylendi. Çekimlerinin yaz aylarında başlaması ve bir sene sonra bitmesi bekleniyor.

Video Oyunları Neden Dizi ve Filmlere Uyarlanmaya Başlandı?

Diğer bir sevilen Playstation serisi Uncharted da karşımıza beyaz perdede çıkacak. Tom Holland'ın başrolünde olduğu film, büyük ses getirecek gibi duruyor. Hollywood sinemasını aratmayacak prodüksiyona ve hikayesine sahip olan oyun, sinemaya aktarılmasıyla birlikte hem oyunu daha da popülerleştirebilir hem de beyaz perdede istediği rakamlara ulaşabilir.

Özetlemek gerekirse, dizi film kıtlığına girdiğimiz, hep aynı senaryoları izlediğimiz bir dönemde video oyunlarının uyarlamasını izlemek hayli heyecan verici. Çoğu oyuncunun hikayelerini sevdiği bu oyunları sinematografik açıdan daha farklı deneyimlemek herkesi memnun edecektir.

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.