Netflix’in En İyi Dönem Dizisi: Outlander

Kültür ve Sanat - 20 Haziran, 2022 - Okuma Süresi: 3 Dk.

20 Haziran, 2022

Netflix’in En İyi Dönem Dizisi: Outlander

Farklı bir dizi arayışında olanlar için Netflix’te soluksuz izleyebileceğiniz harika bir dizi önerisi için yazıma göz atabilirsiniz.

 Diana Gabaldon’ın aynı ada sahip fantastik tarihi zaman yolculuğu kitabından uyarlanan dizi farklı zamanlarda geçen iki aşk hikayesini konu edinmiştir. Başrollerinde Sam Heughan, Caitriona Balfe, Tobias Menzies ve David Berry gibi oyuncuların yer aldığı Outlander dizisi, klasik dönem ve aşk dizisinin ötesinde tarihi, kurgusu, müzikleri ve kostümleri ile mutlaka izlenmeyi hak eden bir dizi. Yeterince bilinen ve popülerlik kazanmamış bir dizi olsa da hiç şüphesiz Netflix’in bize kazandırdığı en iyi dizilerden biri.

Dizi 1945 yılında yaşayan evli bir savaş hemşiresi olan Claire Randall’ın gizemli bir şekilde zamanda yolculuk ederek 200 yıl geriye gitmesini anlatıyor. Dizi ilk bakışta fantastik bir dizi gibi gözükse de 1700’lü yıllardaki İskoçya’nın kültür, medeniyet, dini inançlar, gelenekler, kadının ailede ve toplumdaki yeri, kölelik sistemi gibi birçok konuda önemli noktalara değinerek dönem hakkında bizlere çokça bilgi veriyor. O dönemin şifacılık adı altındaki ilkel tedavi yöntemleri ve hatta Amerika’nın kuruluş dönemi hakkında da bilgiler veriyor. Tarihi geçişlerin muhteşem işlenmesi de oldukça başarılı. İlk bakışta fantastik bir dönem dizisi kulağa çok ilgi çekici gelmese de bu muhteşem dizinin sizi içine çekeceğine eminim. Dönem ve fantastik harmanlanışının en iyi örneklerinden biri olduğuna hiç şüphe yok. Sergilenen muhteşem oyunculukların yanı sıra özellikle kostümleriyle, dizinin müzikleri ile o dönem havası çok iyi bir şekilde yansıtılmıştır. İnsanda İskoçya ve tarihi hakkında merak uyandırdığı da hiç şüphesiz.

Netflix’in En İyi Dönem Dizisi: Outlander

Tüm bunların yanında dizi aşkı da müthiş bir şekilde işlemiş. Yıllara meydan okuyan bu aşk ve çiftimizin uyumu karşısında büyüleneceksiniz. Geçmiş ve gelecekte arasında 2 farklı aşk ve 2 farklı hayat. Popüler Netflix dizilerine ara verip bu diziye kesinlikle şans vermelisiniz. 5 sezon 42 bölümden oluşan dizinin 6.sezonu da bu sene içerisinde yayınlanması bekleniyor. Gündem dizilerinde farklı bir dizi arayışında iseniz en kısa zamanda sizlerin de izlemesini tavsiye ediyorum. Aksiyon, tarih, aşkın iç içe olduğu, yüzyıllara sığan romantizm ve maceraya hazırlıklı olun. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler.

Netflix’in En İyi Dönem Dizisi: Outlander

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'e giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.