Mini Anime Önerileri

Kültür ve Sanat - 03 Mayıs, 2021 - Okuma Süresi: 4 Dk.

03 Mayıs, 2021

Mini Anime Önerileri

Pandemi yüzünden bu sıralar yaşadığımız sıkıntılardan bir nebze de olsa kurtulup kafa dağıtmak için 5 tane anime önerisi ile geldim. Eğer hiç anime izlemediyseniz bu liste tam da size göre. Herkesin hayatının bir kısmında bilerek veya bilmeyerek izledikleri animeler bir şansı hak ediyor. Şimdi onlara bir şans verelim.

 

1. Akame Ga Kill

 

Mini Anime Önerileri

Bölüm: 24

Kendi köyündeki herkesin yüksek vergilerden dolayı para sıkınıntısı yaşadığı bir dönemde Tatsumi ve arkadaşları başkente para kazanmaya giderler. Tatsumi arkadaşlarından ayrıldığında parasızlıktan sokaklarda kalmıştır. Asil ve zengin bir aile tarafından evlerine davet edilir. Ancak bu zengin ailemiz göründüğü gibi birileri değildir. Kendilerinden zayıflara işkence eden ve bundan zevk duyan bir ailedir. Tatsumi her şeyden bir haber takılırken Night Raid adlı bir grup o gece aileyi öldürmeye gelir. Fakat Tatsumi durumdan bir haber olduğu için karşı çıkar. Gerçeklerle yüzleşti anda Tatsumi de grubumuza katılır ve olaylar gelişir. Başkentteki bu adaletsiz sisteme son vermek için savaşırlar.

Ben bu animeyi, ne ara bir bölüm daha bitti diyerek izledim. Olaylar çok hızlı gelişiyor ve sizi asla sıkmıyor. Eğer sonu sizi tatmin etmezse mangasına bir bakın derim çünkü mangada son farklı işleniyor. Şimdiden iyi seyirler.

2. Cowboy Bebop

Mini Anime Önerileri

Bölüm: 26

İlk olarak müzikleri harika olan bir animedir. Her türden müzik bulabilirsiniz. 2071 yılında, uzay gemileri Bebop’ta seyahat eden bir grup ödül avcısının yaşadığı maceraları anlatır.

Ben, her tadı bulabileceğiniz bir anime olduğunu düşünüyorum. Soundtrack konusunda efsane. Hayattaki absürtlükleri karakterlerin üzerinden çok iyi bir şekilde yansıtıyor. Amerikan esintili bu animeye, hayattaki her tadı almak istiyorsanız bir şans verin.

3. Ergo Proxy 

Mini Anime Önerileri

Bölüm: 23

Bir ütopyada dünyaya ne olduğu bilinmeyen, insanların koloni halinde yaşadıkları ve sosyal refah seviyesinin yüksek olduğu bir ütopik şehir insanlığın son neslidir. Bu ütopya ilk bakışta güzel görünse de giderek çökmeye başlamaktadır. Bu ütopyada yaşayan karakterimiz kendini sorgulamaya anlamlandırmaya çalışır ve olaylar gelişir.

Bence alt metni harika işlenmiş bir animedir. Çizimleri, senaryosu ve müzikleri ile sizi etkileyecektir. Diyalogların ayrıca efsane olduğunu düşünüyorum. Fantastik bir tür gibi görünüp varoluş meselesine odaklanmaya çalışıyor. Her yaşa hitap etmez. Her kesime de hitap etmez. Seven çok sever ama sevmeyenin de yanına yaklaşmayacağı türden bir anime.

4. No Game No Life

Mini Anime Önerileri

Bölüm:12

Konusuna geçmeden önce 2. sezonu beklemekten ciğerimin solduğunu belirtmek isterim, bunu göz önüne alarak izlemenizi tavsiye ederim. İsminden anlaşılacağı üzere dünyaları oyun üzerine kurulu 2 kardeşi ele alıyor. Üstün zekaları sayesinde her oyunda elde edilmesi güç başarılar elde ediyorlar. Bu 2 kardeş bir gün bir mesaj alır;

Siz iki kardeş hiç yanlış bir dünyada doğduğunuz düşündünüz mü?

Ve ardından olaylar gelişir. Karakterler alternetif bir dünyanın içine çekilir. O dünyayı yaratan kişiye karşı bir mücadeleye girerler.

Bence gözlerinizi çok yorabilecek bir anime. Konusu ne kadar tahmin edilebilir gelse de sizi bir hızla içerisini çekip kaşla göz arasında kendinizi animeyi bittirken bulabilirsiniz .Bir adet filminin de bulunduğunu unutmayın derim.

5. Kaguya Sama Love Is War

Mini Anime Önerileri

Bölüm: 12

Son derece lüks ve prestijli Shuchiin Academy’nin öğrenci temsilcisi Miyuki Shirogane ve yardımcısı Kaguya Shinomiya’nın aralarındaki ilişkiyi anlatıyor. İkisi de bir çok başarıya sahiptir. Okuldaki herkes bu çiftin çıktığını veya çok yakıştığını söyler ancak işler öyle değildir. Bu kadar başarılı olan çiftimizin egoları da bir hayli yüksektir. Birbirlerini sevmelerine rağmen ilan-ı aşk etmenin yenilgi olduğunu düşünürler. Onlara göre aşklarını itiraf etmek ona teslim olmaktır fakat onlar tüm iplerini kendi ellerinde tutmak istedikleri için karşı tarafın açılması için savaş verirler.

Bence konusu kulağa basit gibi gelse de cidden çok eğlenceli ve bazı şeyleri bir daha düşündüren bir anime. Eğlenmek ve bol bol gülmek istiyorsanız bir deneyin derim.

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.