Şehir
İstanbul
Sektör
Sağlık
Ölçek
10000+

Açıklama

Kurulduğu 1885 yılından günümüze, aile şirketi kimliğini taşıyan Boehringer Ingelheim, insan ve hayvan sağlığı alanlarında ilaç endüstrisindeki en büyük 20 şirket arasındadır. Araştırma odaklı ilaç şirketi Boehringer Ingelheim'ın hedefi sağlığı ve hayat kalitesini geliştirmektir. Bu hedefteki en büyük odağı ise yeterli tedavi seçeneğinin bulunmadığı hastalıklardır. Şirket, bu amaçla yaşam süresini uzatacak inovatif tedaviler geliştirmeye yoğunlaşmaktadır. Hayvan sağlığında ise Boehringer Ingelheim, geliştirilmiş koruyucu tedaviler alanında ön plana çıkmaktadır.

Yaklaşık 50.000 çalışanı ile Boehringer Ingelheim insan sağlığı ilaçları, hayvan sağlığı ve biyofarmasötikler olmak üzere üç iş alanında inovasyonlara imza atarak değer yaratmaya devam ediyor. Boehringer Ingelheim 2017'de 18,1 milyar euro net satış değerine ulaştı. Net satışlarının %17’sini AR-GE harcamalarına ayırmaktadır. Üç milyar euroyu aşan AR-GE harcamaları ise, net satışların yüzde 17’sidir.

Boehringer Ingelheim, nesiller boyu planlar yapmakta ve kısa dönemli kazanımlar yerine uzun soluklu başarıya odaklanmaktadır. Bu nedenle şirket, bir yandan kendi kaynaklarıyla organik bir gelişme göstermeyi hedeflemekte, öte yandan da araştırma alanında işbirliğine ve stratejik ortaklığa da açık kalmaktadır. Boehringer Ingelheim yaptığı her işte insanlığa ve çevreye karşı sorumluluk ilkesine göre hareket etmektedir.

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.