En İyi 5 Amerikan Durum Komedi Dizisi

Kültür ve Sanat - 07 Haziran, 2021 - Okuma Süresi: 5 Dk.

07 Haziran, 2021

En İyi 5 Amerikan Durum Komedi Dizisi

Evimize kapandığımız bu günlerde hem vakit geçirmek hem de dünyadaki tüm olumsuzluklardan bir nebze uzaklaşıp doyasıya kahkaha atabilmeniz için sizlere dünya da en çok izlenen ve beğenilen en iyi 5 Amerikan durum komedisini derledim.

Amerikan durum komedisini çok seven ve dünyadaki neredeyse tüm popüler Amerikan durum komedilerini izlemiş birisi olarak bu listeyi hazırlamak benim için oldukça zordu. Ancak, bu dizileri daha önce izlemiş olan okuyucular neden zorlandığımı eminim ki anlayacaklardır. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan listeye geçmek istiyorum.

2 Broke Girls

Öncelikle, listemize 5. sıradan giriş yapan '2 Broke Girls' ile başlamak istiyorum. 2 Broke Girls, 2011-2012 sezonunda Amerikan CBS televizyonlarında yayınlanmaya başlayan ve 6 sezon devam etmiş olan bir durum komedi dizisidir. Her bölüm yaklaşık 22 dakikadan oluşur. Özetle, yirmili yaşlarında olan iki farklı sınıftan gelen ancak kaderin cilvesi ile aynı restoranda çalışan iki genç kızın başına gelen olayları konu edinir. Başrollerini Beth Behrs ve Kat Dennings'in paylaştığı dizi Türkiye'deki izleyicilerinden de tam not almış bir durum komedi dizisidir. Şiddetle izlemenizi tavsiye ederim.

En İyi 5 Amerikan Durum Komedi Dizisi

Community

Listemize dördüncü sıradan 'Community' dizisi ile devam ediyoruz. Türkçe karşılığı topluluk olan dizi, 2009 senesinde NBC kanalında yayınlanmaya başlamıştır. Başrollerini Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Yvette Nicole Brown, Alison Brie, Donald Glover, Ken Jeong, Chevy Chase ve Jim Rash paylaşmışlardır. Community, 6 sezon süren ve bölümlerinin yaklaşık 21 dakika olduğu Amerika Birleşik Devletleri'nde kurgusal bir şehir olan Greendale'de geçer. Ortalamanın oldukça altında olan bir devlet üniversitesinde öğrenci ve öğretmenlerin başlarına gelen komik olayları konu edinir. Diziyi izlerken herkesin kendinden bir parça bulabileceğini inandığım bir dizidir. Bunun sebebi ise dizide bulunan 9 başrol oyuncusunun birbirinden farklı ve benzersiz karakterlere sahip olmasıdır. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler dilerim.

En İyi 5 Amerikan Durum Komedi Dizisi

Modern Family

Son sezonunu izlemeye kıyamadığım, özellikle de Claire karakteri ile kendimi özdeşleştirdiğim, listemize üçüncü sıradan giriş yapan 'Modern Family' dizisi ile devam ediyoruz. Modern Family, 2009 senesinde ABC'de yayınlanmaya başlanmış, 11 sezon sürmüş sahte bir belgesel olarak çekilmiş dizidir. Dizinin birçok sahnesinde oyuncular doğrudan kamera ile konuşur. Her bölüm yaklaşık 22 dakikadan oluşmaktadır. Emmy Ödülleri'ne layık görülen dizi ayrıca eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama'nın da favori TV dizisidir. Bazı bölümler o kadar komik ve akıcıdır ki zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız. Dizi özetle, modern bir Amerikan ailesinin günümüzde başına gelen olayları anlatır. Şimdiden izleyecek olanlara hem iyi seyirler hem de geçmiş olsun diliyorum çünkü Modern Family dizisini izledikten sonra yerini doldurmak gerçekten imkânsız.

En İyi 5 Amerikan Durum Komedi Dizisi

How I Met Your Mother

Listeminizin ikinci sırasında ise hayatımda ilk izlediğim ve Amerikan durum komedisine karşı olan ilgimin oluşmasını sağlayan 'How I Met Your Mother' dizisi yer alıyor. CBS kanalında 2005 yılından 2014 yılına kadar yayınlanmış olan bir durum komedi dizisidir. Her bölüm yaklaşık 21 dakikadan oluşur. Boş rollerini Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Cobie Smulders ve Alyson Hannigan paylaşır. Dizi, uzun zamandır yakın olan dörtlü bir arkadaş grubuna yeni bir arkadaşın eklenmesi ile başlar. Yeni eklenen arkadaş olan Robin karakteri ile dengeler değişir. İzlemesi oldukça keyiflidir, izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız bile. Herkesin şiddetle izlemesini tavsiye ettiğim, her bölümü ayrı komik olan bir durum komedi dizisidir.

En İyi 5 Amerikan Durum Komedi Dizisi

Friends

Listemizin ilk sırasında ise tabi ki 'Friends' dizisi yer alıyor. 1994 senesinde çekimleri başlanan Friends dizisi 10 sezon sürmüş bir durum komedi dizisidir. Her bölüm yaklaşık 20 dakikadan oluşur. Birçok alanda ödül sahibi olan dizinin başrollerini Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer paylaşıyorlar. Gülerken karnınızın ağrıyacağı dizi de altı kişilik arkadaş grubunun başına gelen olaylar konu ediliyor. Yaklaşık 17 sene önce final yapmış bir dizinin hala güncelliğini koruması ve izleyenleri kendisine hayran bırakması gerçekten ne kadar kaliteli bir yapım olduğunun en büyük kanıtı olduğunu düşünüyorum. İzlerken keşke benim de böyle bir arkadaş grubum olsa diye iç geçireceğiniz dizi hakkında bazı güzel gelişmeler var. 'Friends Reunion' adıyla altı arkadaşın bir araya geldiği bir bölüm yayınlandı. Bölümde oyuncular en sevdiği bölümlerden, arkadaşlıklarından bahsediyorlar.

En İyi 5 Amerikan Durum Komedi Dizisi

 

 

Haftalığın PeP'te!

10'a giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.