Günlük Hayatta Kullanılabilir 5 Ucuz Öğrenci Buluşu - CreaCase

Yaratıcılık - 31 Mayıs, 2021 - Okuma Süresi: 4 Dk.

31 Mayıs, 2021

Günlük Hayatta Kullanılabilir 5 Ucuz Öğrenci Buluşu - CreaCase

Biz öğrenciler, birçok şeyi ucuza getirmek için elimizden gelen her şeyi yapabiliriz. Özellikle yurtta, ailemizden uzak yaşıyorsak eğer. Zor durumda kalırsak, yapamayacağımız, üretemeyeceğiz hiçbir şey olamaz! Şimdi gelin, bakalım öğrenciler zorda kalınca neler başarabiliyorlarmış.

1- Tişörtten Yastık Kılıfı

Öğrencilerde çözüm bitmez. Yastık kılıfın mı yok, sorun değil, bolca tişörtün var ne de olsa? Geçir yastığa, temiz temiz kullan. Basit yollu yastık kılıfın hazır.

Günlük Hayatta Kullanılabilir 5 Ucuz Öğrenci Buluşu - CreaCase

Demek ki, çözümler bitmez demenin tam bir örneği. Aslında bunu hayatımızın birçok kısmında da uygulayabiliriz. Bir tatile gittiğimizde mesela yastık bize kirli gibi gelmiştir, onun değişmesini isteyemedik varsayalım, tişörtümüzü yastıktan geçirip, kendimize bir yastık kılıfı sağlayabiliriz, neden olmasın?

2- Zil Çalınca Beraberinde Otomatik Kapının Açılması

Öğrenciler sayesinde akıllıca düşünülmüş bir diğer yöntem ise “zil çaldığında, otomatik kapının da aynı anda açılması” cidden uzun süre düşünsek, bir çoğumuzun aklına gelmez bu fikir. Öğrenci evlerinde sürekli birilerinin gelip gittiğini düşürsek, sürekli kapıyı açma zahmetinden kurtulmak için akıllıca bir yöntem. Kapı açmaya üşeniyorsanız, bu kesinlikle denenmeli!

Günlük Hayatta Kullanılabilir 5 Ucuz Öğrenci Buluşu - CreaCase

Nasıl yapılıyor peki? Yapmanız gereken çok basit, zil kablosuyla otomatik kabloyu birbirine bağlamak. Zil çaldığı zaman, aynı anda kapıda otomatik olarak açılacak. Yalnız dikkat edin de, yaşadığınız apartmanda başka birinin zili çaldığında, onlarında otomatik olarak kapısı açılmasın.

3- Basit Yollu Çay Süzgeci

Süzgeciniz mi yok? Sorun değil tabii ki de öğrenci arkadaşlarımız bunun içinde bir yöntem bulmuş. Poşet çayınızın kalmadığını ve evinizde yalnızca demleme çay kaldığını düşünelim. Almaya üşendiğinizi, onu da içmek istiyorsunuz ama süzgeç yok, ama çözüm var.

Günlük Hayatta Kullanılabilir 5 Ucuz Öğrenci Buluşu - CreaCase

Demleme çayınızı yaptınız ve sıra çayı süzüp içmeye geldi. Öncelikle bize lazım olan, plastik bir bardağı alıyoruz, ucu sivri herhangi bir şey olabilir, pergel vs. bardağın tabanına delikler açıyoruz. İşte, size basit yollu, pratik bir çözüm!

4- Eski Televizyondan Yeni Bir Akvaryum Yapmak

Kesinlikle şaşırtıcı, ama yapılmış bir buluş! Uygun yollu ve eğlenceli bir şey mi denemek istiyorsunuz? Kesinlikle bunu denemelisiniz!

Günlük Hayatta Kullanılabilir 5 Ucuz Öğrenci Buluşu - CreaCase

Aslında bu akvaryumu öğrenciler dışında, birçok kişi de yapmış, harika bir şey! Bu akvaryumu yapabilmemiz için öncelikle, eski tip ahşap çerçeveli bir televizyon gerekiyor. Sonrasında, televizyon tüpünün ucu kırılır. İçini iyice temizledikten sonra, su doldurulur ve akvaryumun içi için gerekli olan her şey konulur. Son olarak, küçük boy bir ampulü, tüpün çıkışına yerleştirmeniz gerekiyor. Aç ve kapat anahtarını televizyonun, aç ve kapat tuşuna bağlayarak akvaryumunuzu tamamlamış oluyorsunuz. Televizyonun aç tuşuna basarak, ışığını açabilirsiniz.

5- Kettle’da Yumurta Pişirmek

Evinizde birden tüpünüz mü bitti, gerçi bu devirde her evde doğalgaz var da. Diyelim yaşadığınız evinizde tüp kullanıyorsunuz ve tüp tam yemek yaptığınız esnada bitti. Çözümümüz, ağzına kadar suyla dolu bir kettle.

Günlük Hayatta Kullanılabilir 5 Ucuz Öğrenci Buluşu - CreaCaseGünlük Hayatta Kullanılabilir 5 Ucuz Öğrenci Buluşu - CreaCase

Öğrenci arkadaşlarımızın belki de en çok kullandığı, pratik çözümlerinde kullanıyor oldukları kettle olabilir. Kettle ile makarna yapan, süt ısıtan birçok şekilde farklı amaçlarla kullananlar var. Peki, yumurta nasıl pişirebiliriz? Öncelikle kettle suyla doldurup çalıştırıyoruz, kaynayınca kettle ağzını tamamen açıp, sudan çıkan yoğun buhar sayesinde, yumurtanızı pişirmeye devam edebilirsiniz.

Zor durumda kaldığımızda, ucuza getirmek için yapamayacağımız bir şey olmaz. Yalnızca pratik düşünüp, "Bu anı nasıl kurtarabiliriz ya da en uygun şekilde nasıl halledebilirim?" şeklinde düşünerek, farklı çözüm ve öneriler ortaya çıkabiliyor. Öğrencilerin bulmuş olduğu bu yöntemlerden bazılarını günlük hayatımızda neden kullanmayalım ki?

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'e giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.