Şehir
Balıkesir
Sektör
Enerji
Ölçek
101-10000

Açıklama

1966

Yırcalı Ailesi tarafından temelleri 1966’da Balıkesir’de atılan Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş. (BEST) %100 yerli sermaye ile kurulmuş olan Türkiye’nin ilk yüksek gerilim transformatör üreticisidir. Üretimine Balıkesir Ağır Sanayi Bölgesi’ndeki tesislerinde başlayan şirketimiz, yıllar içerisinde yaptığı yatırımlar ve yüksek teknolojiyle donattığı yeni tesisleri ile bugün Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet veriyor.

170.000 m2 üretim alanı ve 50.000 MVA üretim kapasitesi ile Türkiye ve bölgenin önde gelen transformatör üreticilerinden biri olan BEST, günümüzde üretiminin yüzde 50’den fazlasını 85’in üzerinde ülkeye ihraç ederek global bir şirkete dönüştü. Dünyanın önde gelen elektrik kurumları, demir çelik üreticileri, petrol ve gaz şirketleri, güneş ve rüzgâr enerji projeleri gibi birçok alana hizmet eden şirketimiz ihracat oranını da her sene arttırıyor.

BEST, 2010 yılında BEST Elektrik Taahhüt ve Ticaret A.Ş (BETAŞ)’i kurarak enerji müteahhitliği işine de adım atarak müşterilerine anahtar teslim çözüm ortaklığı sunmaya başladı. Böylece, başta Türkiye olmak üzere Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ da gerilim elektrik taahhüt alanında çalışmalarını sürdürüyor.

Globalleşme yolunda hızlı adımlarla ilerleyen BEST, önümüzdeki dönemde yurtdışında da bir üretim tesisi kurarak bilgi ve birikimini uluslararası pazarlara taşımayı hedefliyor.

Yırcalı Holding bünyesinde faaliyetlerine devam eden şirketimiz halka açık anonim ortalık statüsünde olup, payları Sermaye Piyasası Serbest İşlem Platformunda işlem gören şirketler arasındadır.

AR-GE ve teknolojik yatırımlarıyla, elektromekanik sektöründe birçok ilke imza atan BEST, bugün 1.000’den fazla çalışanıyla yarattığı ekosistemde sürdürebilirlik çatısı altında ekonomik, çevresel ve toplumsal değer yaratıyor.

Şirketimiz, toplumsal konularda gösterdiği duyarlı yaklaşımla 2019 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi imzacılarından biri olmaya hak kazandı.

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.