Zihin Gücünü Kullanarak Neler Yapabilirsin?

Yaşam Tarzı - 18 Eylül, 2023 - Okuma Süresi: 3 Dk.

18 Eylül, 2023

Zihin Gücünü Kullanarak Neler Yapabilirsin?

Hepimizin hayatında olumlu ve olumsuz olarak giden birtakım olaylar mevcuttur. Peki bu durum neye göre gerçekleşir, kontrol edilebilir mi? Olumsuz durumları olumlularıyla değiştirebilir miyiz? Zihin gücümüzle bu durum mümkün. Nasıl mı? Detaylar yazımda.

Bilindiği üzere inanmak başarmanın yarısıdır. Bu kuraldan hareket edecek olursak olumlu düşünceler besleyerek istediğimiz birçok şeyi elde edebiliriz. Zengin olabilir, mutlu olabilir, güçlü olabilir, başarılı olabilir ya da mutsuz ve hayattan memnuniyetsiz bireyler haline gelebiliriz. Bunların hepsi gerçekten de mümkün olabilir mi? Düşüncelerimiz hayatımızı bu denli büyük ölçüde şekillendirebilir mi? Evet tabii ki de. Peki, bu durum göründüğü kadar basit mi? Hayır, dediğinizi duyar gibiyim. O halde biraz daha detaylandırmakta fayda var.

Öncelikle düşüncelerimize nasıl yön verebiliriz, inancımızı nasıl pekiştirebiliriz, olmasını istediğimiz şeyi nasıl oldurabiliriz biraz da bunları açıklayalım. Zihnimiz hayal ve gerçeği ayırt edemez. Yani biz nasıl düşünürsek o şekilde kabul eder ve bunun için çabalar. O halde olmasını istediğimiz şeylerin hayalini kurup bu hayal için mücadele edersek gerçeğe dönüşmesi için de herhangi bir engel kalmayabilir. İstediğimiz şey maddi ya da manevi boyutta da olabilir. Çok zengin olmak, çok başarılı olmak, bir şirkette üst düzey yönetici olmak, sevdiğimiz birisine kavuşmak gibi hayallerimiz mevcuttur. Bunları ve daha fazlasını gerçeğe dönüştürmek için düşünmek ve onları zihnimize gerçekmiş gibi kabul ettirmek bu noktada önem arz etmektedir. Bu etki aynı zamanda birçok hastalıktan kurtulmak için de işe yarayabilir. Eğer kendimizi iyileşeceğimize inandırırsak ve bunun için çabalarsak hastalığı yenebiliriz. Zihin gücümüzü kullanarak bu ve bunun gibi birçok şeyin üstesinden gelebiliriz. Buraya kadar olumlu düşüncelerden bahsettik. Peki ya olumsuz düşünceler için ne yapabiliriz? Bunun için Murphy Kanunu’nu örnek verebiliriz. Bu kanuna göre bir şeyin ters ve olumsuz gideceğini düşünürsek büyük bir ihtimal o iş ters gider.                                                                              Zihin Gücünü Kullanarak Neler Yapabilirsin?

Ya da bir şeyin birkaç şekilde ters gitme olasılığı varsa, hep en kötü sonuç doğuracak şekilde ters gidecektir şeklinde de açıklayabiliriz. Peki olumsuz olasılıklar nasıl gerçekleşir, engellenebilir mi? Bunu da Murphy Kanunu'na göre açıklayalım. Eğer bir işi halletmek için birden fazla olasılık varsa ve bu olasılıklardan biri istenmeyen sonuçlar veya felaket doğuracaksa; kesinlikle bu olasılık gerçekleşecektir diyebiliriz. Görüldüğü üzere olumsuz düşünmek sadece olumsuz sonuçları doğurur ve bu durum kişinin iç huzurunu kaçırabilir. O halde zihin gücümüzü geleceğimizi olumlu yönde şekillendirecek şekilde kullanıp bütün isteklerimizi gerçekleştirmek içi, mücadele ve azim eşliğinde çabalamak şimdilik size verebileceğimiz önemli tavsiyeler arasında. Olumlu düşünceleri biriktirip, en güzel sonuçları almanız dileğiyle.                                         

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.