Tatili Yaşayabilmek

Yaşam Tarzı - 26 Eylül, 2022 - Okuma Süresi: 3 Dk.

26 Eylül, 2022

Tatili Yaşayabilmek

Bu yaz tatili çabucak geçti ve sonuna yaklaştık. Yeni dönem başlamadan önce tatilin hakkını verebilmeniz için size birkaç öneride bulunmak istiyorum!

Tatilin vücudumuz için önemi yadsınamaz, hem zihniniz için hem de bedeniniz için stresin artık çok uzaklarda olduğunu ve zamanın normal hızda aktığını göstermek gerekir. İlk öneri ile hemen başlayalım.

Vakit Geçirmek mi Vakit Öldürmek mi?Tatili Yaşayabilmek

Zaman kavramı herkes için farklı algılanabilir. Bazen çok yavaş akarken bazen ise bir anda akıp geçer. Tatilde zamanı biraz daha yavaşlatarak yaşabiliriz. Aile ve arkadaşlarımızla huzurlu anların tadını çıkararak ne kadar büyüdüğümüzün bir kez daha farkına varabiliriz. Taşıdığımız vücut, bu yıl çok fazla stresin üzerinden geldiğini unutmamalıyız. Onu bu yaz biraz ödüllendirebiliriz.

Vücudunun Arkadaşı OlmakTatili Yaşayabilmek

Zihnimiz gibi vücudumuz da bu yıl çok uğraştı. Derslere veya işe yetişmek için uykusundan yemeğinden kıstı, sınavlarda onca baskıya rağmen elinden gelenin en iyisini yaptı. O yüzden bu yaz ona zorlanmayacağı ama rahatlatacağı bir aktivite verebiliriz. Mesela bisiklet sürmek ya da hafif yürüyüşlere çıkmak gibi hafif egzersizlerle ile günümüzün rutinini değiştirebiliriz.

Turist Gibi Gezmek

Tatili Yaşayabilmek

Çoğu kişi yaşadığı yerin birçok turistik yerini bilmediğinden bahsediyor. Bu sene yaşadığınız şehrin turisti siz olun. Hep dikkatinizi çeken ama asla girmediğiniz o kafeye girin ya da ertelediğiniz o doğa yürüyüşüne çıkın. Keşif duygusunun tazeleyen etkisinin olduğunu fark edeceksiniz.

Öğrenmeye Devam

Tatili Yaşayabilmek

Yıl içinde dikkatinizi çeken, yapması ne kadar eğlencelidir diye düşündüğünüz o aktiviteye başlayın. Herhangi bir konu hakkında kurs alabilirsiniz. Ama bu kurslara iş ya da bir tür başarı simgesi olarak yaklaşmayın. Sadece size ve ruhunuza iyi gelen bir hobi olarak düşünüm. O zaman herhangi bi aktivitenin stres ve başaramama korkusu olmadan aslında ne kadar eğlenceli olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca yıl içerisinde hepimizin şikayet ettiği isteksizlik sorununa da bakış açımızı değiştirerek bir çözüm bulmuş olacağız.

Biraz D Vitamini İlavesini Unutma!Tatili Yaşayabilmek

Yazın her ne kadar güneşe çıkmak tehlikeli olsa da özellikle öğleden sonraları vücudunuz için önemli olan D vitamini oluşumu için güneşe çıkmayı unutmayın. Güneş banyosu yapmak için kendinize zamanlar yaratın. Eğer kırsal bir yerde iseniz köy pazarlarını gezebilir, oradaki doğal ve lezzetli ürünlerin tadını çıkarabilirsiniz.

En önemlisi ise bunun bir tatil olduğunu kendinize hatırlatarak dinlenme kavramının sizin için ne ifade ettiğini bulmayı hedefleyin :)

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.