İngilizcenizi Geliştirmeniz İçin Youtube Kanalı Önerisi

Yaşam Tarzı - 13 Mart, 2023 - Okuma Süresi: 3 Dk.

13 Mart, 2023

İngilizcenizi Geliştirmeniz İçin Youtube Kanalı Önerisi

İngilizce öğrenmek artık günümüz dünyasında önemli bir gereklilik ve bu içerikte başlangıç seviyesinde İngilizce bilenler için dilinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz mükemmel bir Youtube kanalı önerisi ile karşınızdayım.

Ana dilimiz dışında bir yabancı dil öğrenmek özellikle İngilizce bilmek yaşadığımız dönemin en önemli gerekliliklerinden birisi durumunda. Her ne kadar ortaokul ve lise hayatımız boyunca okullarda yabancı dil eğitimi görmüş olsak da ekstra bir emek olmadan İngilizceyi belirli bir seviyeye çıkarmak neredeyse imkansız. Bu doğrultuda ücretsiz ve etkili bir şekilde İngilizcemizi geliştirmek için bir çok kaynak mevcut, bunlara örnek olarak Youtube kanalları ve dil öğrenme uygulamaları verilebilir. Bu nedenle İngilizcenizi geliştirebilmeniz için sizlere etkili ve eğlenceli bir Youtube kanalı önerisi ile geldim; “Learn English With Tv Series”.

İngilizcenizi Geliştirmeniz İçin Youtube Kanalı Önerisi

Sadece İngilizce değil herhangi bir dili geliştirmek için aklımıza gelen en eğlenceli ve etkili yollardan biri muhtemelen yabancı dizi izlemek olur. Eğer siz de bu önermeye katılıyor ve yabancı dizi, film izlemekten zevk alıyorsanız bu kanal tam size göre.

Genel olarak videoların düzeni şu şekilde; herhangi bir diziden bir kesit ilk önce alt yazı ile ve önemli kelimelerin, ayrıca günlük kullanımda geçen deyim ve atasözlerinin altı çizili olarak izletiliyor. Daha sonra bu altı çizili kelimeler ve günlük kullanımda sıkça bahsedilen deyim ve atasözlerinin anlamları basit bir dil ile öğretiliyor. Ayrıca telaffuzu önemli olan kelime ve kelime grupları doğru telaffuz ile seslendirilip izleyicinin tekrar etmesi için kısa bir ara veriliyor. Üçüncü aşamada ise başta altyazı ile seyredilen sahne altyazısız bir şekilde tekrar izletiliyor ve artık kelime ve deyimlerin anlamları bilindiği için çok rahat bir şekilde anlayabiliyorsunuz. Ayrıca bu düzenin dışında, direkt olarak belirli bir olay üzerinden yine dizi ve filmlerden kesitler kullanarak İngilizce geliştirmeye yönelik videolar veya aksan geliştirmeye yönelik içerikleri de bulunuyor. Örneğin havaalanında kullanmamızı, bilmemizi gerektiren kelime veya kelime gruplarını öğretmeye yönelik bir video içerisinde birden çok dizi ve filmden kesitleri bulundurarak gündelik yaşamdaki kullanımı ile bu kelimeleri bize öğretmeyi amaçlıyor. 

Bu şekilde Friends, Modern Family, How I Met Your Mother gibi sit-com tarzı diziler, Harry Potter ve Matrix gibi popüler ve bilindik filmler, Ratatouille ve Buz Devri gibi animasyonlar ve hatta talk show programları ve Ted konuşmaları da dahil o kadar çok fazla içerik bulunuyor ki kendi zevkinize göre bir video bulup eğlenerek İngilizcemizi geliştirebileceğinize emin olabilirsiniz.

İngilizcenizi Geliştirmeniz İçin Youtube Kanalı Önerisi

Haftalığın PeP'te!

İlk 10'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.