İş ve Staj Hayatını Kolaylaştıran 5 Site Önerisi

Eğitim - 12 Nisan, 2021 - Okuma Süresi: 4 Dk.

12 Nisan, 2021

İş ve Staj Hayatını Kolaylaştıran 5 Site Önerisi
Kredi: Freepik

Üniversiteliler olarak genellikle mezun olduktan sonra veya okurken iş hayatına atılmak isteriz. Bunun için gördüğümüz iş fırsatlarını hemen değerlendirmek isteriz. "Acaba bu şirketin stajı var mı?" veya "Acaba iş bulmam için daha kolay bir yol var mı?" gibi sorularınız varsa doğru yazıyı okuyorsunuz.

İş sahibi olmak bazen hayatımızı belli bir süreden sonra sürdürebilmek için bir kapı olarak gözükür fakat bu kapı bazen önümüzde olmasına rağmen göremeyebilir veya bu kapı hiç oluşmamış olabilir. Özellikle biz üniversiteli dostlarımız olarak bu kapıları görebilmek, oluşturabilmek ve onlardan geçebilmek çok önemlidir. Bu yüzden sizler için bu iş kapılarını açabilecek 5 site önerisinde bulanacağım. 

Hazırsanız başlıyorum.

1.Youthall

İş ve Staj Hayatını Kolaylaştıran 5 Site Önerisi

Youthall  2014 yılından itibaren belli faaliyette olan Türkiye'nin ilk genç kariyer kuruluşu. Genellikle üniversite 3 ve 4.sınıf öğrencileri ile yeni mezun üniversite öğrencileri için staj ve yetenek programları sunuyor. Youthall bünyesinde Fortune 500 şirketleri olarak da bilinen ABD ve Türkiyedeki en yüksek net ciroya sahip 500 şirketten aldığı destek sayesinde staj ve yetenek programlarını sürekli güncel tutabiliyor. Bunun yanı sıra etkinlikler ve kariyer tavsiyeleri hakkında da bilgiye sahip olabileceğiniz sitesini ziyaret etmenizde fayda var.Siteye kayıt olmanında tamamen ücretsiz olduğunu belirterekten siteye buradan ulaşabilirsiniz.

2.TopTalent

İş ve Staj Hayatını Kolaylaştıran 5 Site Önerisi

TopTalent adında da geçtiği gibi "Talent" yani "Yetenek" üstüne kurulu bir platform. Yetenek derken biraz korkmuş olabilirsiniz ama korkamanıza gerek yok. TopTalent her kesime hitap eden bir platform. İçerisinde İşbankası, Hsbc, Eczacıbaşı, Sölen Gıda gibi şirketlerden iş ilanları ve işe alım programları bulunuyor. Bunların yanı sıra kendi içerisinde dijital atölyesi bulunan TopTalent, cv hazırlaktan sertifika programlarına kadar birçok olanak sağlıyor. Özellikle 3 ve 4.sınıflar ile yeni mezunların bu platforma bakmasını tavsiye ediyoruz. Sitesine kayıt olmanın tamamen ücretsiz olduğunu belirterekten siteye buradan ulaşabilirsiniz.

3.İşin Olsun

İş ve Staj Hayatını Kolaylaştıran 5 Site Önerisi

İşin Olsun platformu çabuk olarak iş bulmaya yönelik bir platform. Daha çok yerel şirketlerden iş imkanlarının sunulduğu platformda her türlü iş imkanına ulaşmak mümkün. Yapmanız gereken tek şey hangi pozisyonda çalışmak istediğiniz ve şehirinizi seçmek. Bundan sonrası ise sadece başvuru yapmanıza kalıyor. Özellikle 1 ve 2. sınıf öğrencilerinin siteye göz atmasını tavsiye ediyoruz. Kendileri için en azından harçlıklarını çıkarabileceği bir işe girmesine olanak tanıyabilir. Siteye kayıt olmanında tamamen ücretsiz olduğunu belirterekten siteye buradan ulaşabilirsiniz.

4.Yetenek Kapısı

İş ve Staj Hayatını Kolaylaştıran 5 Site Önerisi

Yetenek kapısı,T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi destekleriyle hazırlanan öğrenci, mezun, kariyer merkezleri ve işverenlerin 7/24 etkileşim platformudur.Bünyesinde Aselsan, TEI, Türk Hava Yolları gibi şirketlerden staj ve iş imkanlarının bulunduğu Yetenek Kapısında, staj ve iş imkanlarına ek olarak özel kariyer planlaması, etkinlikler ve kariyer fuarlarına da ulaşabilirsiniz. Hangi sınıfta olursanız olun bu siteye bakmayı kesinlikle unutmayın. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.


5.Kampüste Ne Var

İş ve Staj Hayatını Kolaylaştıran 5 Site Önerisi

Siteye yeni gelmiş bir okur ya da kayıt olup da sitedeki staj bölümünü görmemiş biriyseniz bu kısım size göre. Evet sayfanın üst taraflarına bakarsanız Kampüste Ne Var'ın bir staj bölümünü olduğunu göreceksiniz. Buradan staj bölümüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kampüste Ne Var sitesinde yazı yazarak da kendinize küçük bir iş edinmiş gibi olabilirsiniz. Bunun için de Haftalık bölümünü kontrol edebilirsiniz. Buradan Haftalık bölümüne kolayca ulaşbilirsiniz. Bunların yanı sıra birçok etkinlik haberinin yapıldığını da belirterek siteyi sık sık kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.


 

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.