Ek Gelir Sağlayabileceğiniz Websiteler

Kampüsten Haberler - 29 Mart, 2021 - Okuma Süresi: 3 Dk.

29 Mart, 2021

 Ek Gelir Sağlayabileceğiniz Websiteler

Öğrencilik hayatı bolca zaman ve bolca enerjiye ters orantıda bir gelir bütçesine sahip olduğumuz için yapmak istediklerimizi sürekli ertelediğimiz dönem. Gelişen teknoloji ile bizlere yeni gelir kapıları açıldı. Şimdi sizlerle freelance olarak para kazanabileceğiniz birkaç websitesini önereceğim.

Öğrencilikte bizi en çok mutlu eden şeylerden biri emeğimizle para kazanmak. Bilgilerimizi, yetkinliklerimizi, ilgi alanlarımızı gelire dönüştürmeye var mısınız? Şimdiye kadar öğrendiklerini gelire dönüştürerek ek gelir sağlayabileceğin birkaç site önerisi paylaşacağım seninle. Hadi başlayalım.

1. OTHERS

Kullanımı oldukça kolay olan, bolca üniversitelinin bulunduğu freelance işler bulunan bir websitesi. Güvenli ödeme, puanlama, yorum yapma gibi olanaklarıyla kullanıcılara güven veren Others'ta görev oluşturabilirsiniz. Ya da sizin yetkinliklerinize uygun olan görevleri bulup, bu görevleri yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz. Ekstra olarak bu sitede anket doldurarak gelir elde eden birçok öğrenci bulunuyor. Siteye erişmek için lütfen tıklayınız.

 Ek Gelir Sağlayabileceğiniz Websiteler

2. UPWORK

Kullanım olarak others kadar kolay olmasa da global anlamda iş bulabilmek adına oldukça yararlı ve sık kullanılan bir site. Birçok farklı alanda iş bulabileceğiniz geniş iş yelpazesine sahip gelişmiş bir freelance websitesidir. Şimdiye kadar 5 milyondan fazla müşteriye hizmet veren bu site, kendine uluslarası anlamda tecrübe katmak isteyenler için iyi bir adım olabilir. Siteye erişmek için tıklayabilirsin.

 Ek Gelir Sağlayabileceğiniz Websiteler

3. BİONLUK

7 ana, 65 alt başlıktan oluşan mutlaka kendine bir iş bulabileceğin güvenli bir freelance ağı. Üye olarak yetkinliklerini girip kendi ana ve alt başlıklarını seçerek girilen projelerden kendine uygun olanı seçip belirttiğin maximum iş günü içerisinde projeyi bitirip teslim etmelisin. Aynı zamanda site üzerinden kendi projelerine uygun partner de bulabilirsin. Siteye erişmek için tıklayabilirsin.

 Ek Gelir Sağlayabileceğiniz Websiteler

4. JOBSANGEL

Bu siteyi diğer freelance sitelerinden ayıran en büyük özellik komisyon talep etmiyor olmaları. 2020 yılında Eylül ayında kurulan yeni bir girişim olan Jobsangel çalışma sistemi olarak diğer freelance siteleriyle aynıdır. Üye olarak hizmet al/sat imkanlarından yararlanabilirsin. Siteye ulaşmak için tıklayabilirsin.

 Ek Gelir Sağlayabileceğiniz Websiteler

5. FIVERR

İyi bir İngilizceye sahipseniz mutlaka bakmanızı önereceğim bir site. Minimum 5 Euro'dan başlayan işlerle iyi bir gelir elde edebileceğimiz bir platform. 8 ana başlıktan oluşan geniş iş ağıyla mutlaka kendine uygun bir iş bulabilirsin. Siteye ulaşmak için tıklayabilirsin.

 Ek Gelir Sağlayabileceğiniz Websiteler

6. KAMPÜSTE NE VAR?

Üniversite öğrencilerine yönelik yeni bir girişim olan 'Kampüste Ne Var Haftalık' sistemiyle içerik üreterek ek gelir kazanabilirsiniz. Bunun için yapman gereken öncelikle kampustenevar.com'a üye olarak öğrenci belgeni sisteme yüklemelisin. Öğrenci belgen onaylandıktan sonra haftalık içeriğini oluşturabilir, liderlik tablosunda ilk 10'a girerek içeriğinle ek gelir kazanabilirsin. Üstelik haftalık olarak birden fazla içerik oluşturabilirsin. 

 Ek Gelir Sağlayabileceğiniz Websiteler

 

 

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.