Pandemi Döneminde Para Kazanma Yöntemleri

Girişimcilik - 14 Haziran, 2021 - Okuma Süresi: 3 Dk.

14 Haziran, 2021

Pandemi Döneminde Para Kazanma Yöntemleri

Pandemi döneminde evde kaldığımız için gelir kaynaklarımız azaldı. Bu sebeple para kazanmak için normalde yaptığımız şeylerden farklı bir şeyler yapmaya yöneldik. Pandemi döneminde para kazanmanın yöntemlerini merak ediyorsanız, yazımda buluşalım!

Pandemi Döneminde Para Kazanma Yöntemleri

Pandemi dööneminde para kazanma yöntemleri üzerine hepimiz çok düşündük. Evdeyken para kazanmak bize imkansız gelse de online para kazanmak artık o kadar da zor değil. 

1. INSTAGRAM ÜZERİNDEN ONLINE SATIŞ

Pandemi Döneminde Para Kazanma Yöntemleri

Instagram artık sadece bir fotoğraf paylaşma uygulaması değil, çoğu insan için gelir kapısı haline gelmiş durumda. Instagramdan para kazanma yollarından biri de günümüzde meslek haline gelen Influencer'lık.  

INFLUENCER OLMAK: Aslında influencer olmak çok da zor değil. Sık paylaşımlar yaparak, doğru etiketleri kullanarak ve biraz da vakit ile (ki şu an en çok elimizde olan şey vakit) harika bir influencer olabilirsiniz. Bu konuyla alakalı en iyi vereceğim ipucu ise reels videoları çekmeniz olacaktır. Bu şekilde markalardan ürün tanıtımı için hediye ürünler alabilir, ya da ücret karşılığında reklamlarını yapabilirsiniz. Ya da TRENDYOL INFLUENCER BAŞVURUSU yaparak kendi linklerinizi oluşturup bu alandan para kazanabilirsiniz.

Pandemi Döneminde  Para Kazanma Yöntemleri

BUSINESS ACCOUNT (İşletme Hesabı Kurmak): Hesabınızı işletme hesabına çevirerek, ürün fotoğrafları ekleyebilir, reklamlarını yapabilir. Tanıtım için ünlü kişilerle anlaşmalar yaparak müşteri kitlenizi artırabilirsiniz. Kısa vadede sonuç almak için ürünlerin görselliğine öenm vermeli, reels videoları çekmeli, ve aktif olmalısınız. Sipariş aldığınız ürünleri aşağıda bahsedeceğim Shopier ile kolayca yapabilirsiniz. 

2. GARDROPS / DOLAP / MODACRUZ GİBİ İKİNCİ EL SATIŞ UYGULAMALARI

Herkesin evinde kullanmadığı birçok eşya var. Bu uygulamalar önceleri daha çok kıyafetler için kullanılsa da artık her türlü eşya için kullanılır hale geldi. Evinizde kullanmadığınız eşyaları bu platformlardan satarak gelir elde edebilirsiniz. 

3. SHOPIER SATIŞ SİTESİ

Pandemi Döneminde Para Kazanma Yöntemleri

Kendi web sitemizi kurmak zor ve maliyetli görünebilir. Shopier bunu sizin için yapıyor. ÜCRETSİZ bir şekilde kayıt ile online satış sitesine sahip olabilirsiniz. Ürünlerinizi koyabilir site üzerinden satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Şimdi gelelim nasıl ürünler satabiliriz sorusuna. Biliyorsunuz artık el yapımı (handmade) ürünler oldukça tercih ediliyor. El yapımı ürünleri satmak için birçok platform mevcut. Yukarıda bahsettiğim uygulamaların hepsinde ürünlerinizin reklamını yapabilir, pazarlayabilir ve satışını yapabilirsiniz. 

ÜRÜN FİKİRLERİ: Örgü örmeyi sevenler için; amigurumi oyuncaklar, bebek battaniyeleri, duvar dekorları, makrome gibi işleri hazırlayarak ve fotoğraflarını çekerek yukarıda bahsettiğim uygulamalara yüklerseniz harika sonuçlar alabilirsiniz. Kil ile aram iyidir diyenler için polimer kil (hava ile kurur ortalama 24 saatte) ile takı, takı tabağı, duvar dekoru, ev dekor eşyaları, gibi birçok ürün yapabilirsiniz. Mumlar bir ev için harika detaylardır diyorsanız, mum yapmanın maliyetleri çok düşük malzemelerini temin ederek harika mumlar yapabilir ve satışını da çok kolay yapabilirsiniz. Yeteneğim var çizim yapmayı ve boyamayı severim diyorsanız, kişiselleştirilmiş resimler yapmak çok popüler. Ayrıca kütük boyama, taş boyama da oldukça rehabet görüyor.

 

 

 

 

 

Haftalığın PeP'te!

10'a giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.