uzay için Arama Sonuçları:

Yeni Dönem Burs Başvuruları
BURS

Yeni Dönem Burs Başvuruları

2019-2020 döneminde burs veren kurumların tam listesi, burs ücretleri, başvuru koşulları ve tarihleri Kampüste Ne Var'da.

Avrupa’nın Gözde Üçlüsü: Benelux
KÜLTÜR VE SANAT

Avrupa’nın Gözde Üçlüsü: Benelux

Hepimiz üniversite hayatımız boyunca defalarca kez Avrupa tatilini ya da Erasmus’u düşünüyoruz. Bu planlar yapılırken bir yandan da nereleri gezelim, görülecek neresi vardır diye düşünmeden olmuyor. İşte tam bunları düşünürken tabi ki aklımıza hem Erasmus’un hem de çoğu Avrupa tatilinin gözde üçlüsü Benelux geliyor. Benelux adı, 1944 yılında Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’un bir araya gelerek halkların ve malların serbest dolaşımı için sınırlarını kaldırmaları ve iş birliği yapmalarıyla, üç ülkenin baş hecelerinin birleşmesiyle ortaya çıkıyor. Bu üç ülkede özellikle nereleri gezmeli, neler yapmalı senin için sıraladık.

Kara Delik Nedir? Nasıl Oluşur?
BİLİM VE TEKNOLOJİ

Kara Delik Nedir? Nasıl Oluşur?

Kara delikler evrendeki en gizemli nesnelerdir. Çekim güçleri inanılmaz yüksektir ve hiçbir şey, saniyede yaklaşık 300 bin kilometre ilerleyen foton parçacıkları bile, bu güçten kaçamaz. Peki nasıl oluşurlar? Gelin inceleyelim…

Yabancı Dil Öğrenme
EĞİTİM

Yabancı Dil Öğrenme

Yabancı dil öğrenmek sanıldığı kadar zor değil. Bu yazımızda evde, okulda yabancı dil öğrenirken uygulayabileceğiniz yöntemleri listeledik.

En İyi Psikolojik Filmler
KÜLTÜR VE SANAT, PSİKOLOJİ

En İyi Psikolojik Filmler

Psikolojik filmler izlerken insanı düşündüren ve etkisinden kolay çıkamayacağınız konuları içermesinin yanında psikolojik gerilim ile ise tüylerinizi diken diken edecek. En iyi psikolojik filmler listesi için sayfamızı ziyaret edin.

Altın Oran Nedir?
KÜLTÜR VE SANAT

Altın Oran Nedir?

Altın oran nedir, nasıl hesaplanır? İnsan yüzünde altın oran nasıl olur ve örnekleri kimlerdir? Altın oran hakkında daha fazla bilgi edinmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Güneşimiz nasıl ölecek?
BİLİM VE TEKNOLOJİ

Güneşimiz nasıl ölecek?

Bundan yaklaşık 10 milyar yıl sonra, her ne kadar biz göremeyecek olsak da güneşimiz bir gün ölecek. Peki ya sonra? Nature Astronomi dergisinde yayınlanan yeni bir araştırma güneşin hayatının nasıl sona ereceği konusunda yeni bir bakış açısı geliştirdiler. Devam yazımızda;