Harvard için Arama Sonuçları:

TÜBİTAK geri çevirdi. Harvard kabul etti.
EĞİTİM, GİRİŞİM

TÜBİTAK geri çevirdi. Harvard kabul etti.

Manisa'da özel okul öğrencilerinin melisa, okaliptüs ve karanfil yağlarının havadaki bakterileri temizleme özelliğiyle ilgili araştırması, TÜBİTAK tarafından 'eksik belge' nedeniyle kabul edilmemesine rağmen ABD'deki Harvard Üniversitesi'nden davet aldı.

Hasan Yalçın inceledi: Manhunt Unabomber
KÜLTÜR VE SANAT, PSİKOLOJİ

Hasan Yalçın inceledi: Manhunt Unabomber

Dizi tadında belgesel izlemek isteyenler için iyi bir seçim olabileceğine inandığımız Manhunt Unabomber; FBI'ın en uzun açık kalan dosyalarından biri olan bombalama eylemlerini incelemenin yanı sıra süjenin profilini çıkarırken nasıl bir yol izledikleri hakkında izleyiciye fikir veriyor. Yakalanan bombacı Ted Kaczynski ise ömür boyu hapis alıyor ve hala cezaevinde yatmakta.

Bu insanların 25’inde neler yaptığına inanamayacaksın!
KİŞİSEL GELİŞİM

Bu insanların 25’inde neler yaptığına inanamayacaksın!

Bazı insanlar erken yaşta ne yapmak istediklerinin farkına varır, bundan emin olur ve adımlarını yapmak istedikleri iş doğrultusunda atarlar. O planladıkları işe ulaşmak için çalışırlar. Diğer bir grup ise, kendilerini yeniden keşfetmek, kariyerlerini ve endüstrilerini değiştirmek, farklı alanları görmek istemek gibi nedenlerle sürekli iş arayan, iş değiştiren insanlardan oluşur ve kendilerine yarayan işi bulana kadar bu süreci devam ettirirler.

Hugh Herr’ın imkansızı başarması
KARİYER

Hugh Herr’ın imkansızı başarması

Hugh Herr, dünyanın en gelişmiş protez kollarının yaratıcısı olarak bilinmeden önce, dünyadaki en iyi kaya tırmanıcılarından biri olacağına inanılan çocuklardan biriydi. 8 yaşına geldiğinde, Boston Dergisi'nde Eric Adelson, "Hugh Güney Alberta’daki 11.627 adımlı dağ tapınağını geçti’’ diye yazmıştı. Daha sonra, hiçbir yetişkinin şimdiye kadar denemediği zorlu tırmanma rotalarından biri olan Alberta’ya ipsiz tırmanmaya başladı. Rock and Ice dergisine göre genç yaşındayken Herr, Doğu Sahili'nde en başarılı kaya tırmanıcılarından biriydi.

Yapay zeka ne kadar tehlikeli?
BİLİM VE TEKNOLOJİ

Yapay zeka ne kadar tehlikeli?

Sıkı tutun, yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. 2014 senesinde SpaceX CEO'su Elon Musk şöyle bir tweet atmıştı: “Bostrom’dan Superintelligence yazısını okumak gerekiyor. AI (yapay zeka) konusunda çok dikkatli olmamız lazım. Nükleer silahlardan daha tehlikeli olma potansiyelleri var.” Peki gerçekten öyle mi? Hadi gelin okuyalım.