Burs için Arama Sonuçları:

Üniversite Öğrencileri Okullarından Neden Memnun Değil?
EĞİTİM, HABERLER

Üniversite Öğrencileri Okullarından Neden Memnun Değil?

Kampüste Ne Var olarak 28 Mart 2019'de Twitter üzerinden bir araştırma sonuçlarını paylaştık. Araştırma; Türkiye'deki üniversite öğrencilerinin %78'inin üniversitesinden orta derecene memnun ya da memnun olmadığını gösteriyordu. Diğer bir veri ise 2017-2018 yılında 408bin üniversitelinin okulunu bıraktığını belirtiyordu. Buradan yola çıkarak gençlere okullarından neden memnun olmadıklarını sorduk. Gelen yanıtları yazımızda bulabilirsiniz.

Yeni Dönem Burs Başvuruları
BURS

Yeni Dönem Burs Başvuruları

2019-2020 döneminde burs veren kurumların tam listesi, burs ücretleri, başvuru koşulları ve tarihleri Kampüste Ne Var'da.

Türkiye tarihinin en büyük girişimcilerinden biri; Nuri Demirağ
HABERLER, KARİYER, KÜLTÜR VE SANAT

Türkiye tarihinin en büyük girişimcilerinden biri; Nuri Demirağ

Nuri Demirağ’ın girişimciliğin dik yokuşlarında ilerleyen, engeller karşısında sarsılmayan azim dolu hayat hikayesini okumaya hazır mısınız? Nuri Demirağ’ın Türkiye’nin ilk demiryolu müteahhidi olduğunu, Türkiye’nin ilk pilotlarını yetiştirecek bir okul kurduğunu, yıllar önce ilk yerli uçağı onun yaptığını ve ürettiği uçakları yurtdışına ihraç edebilecek kadar başarı gösterdiğini biliyor musunuz?

Dünden Bugüne Starbucks
KARİYER

Dünden Bugüne Starbucks

Otuz yıl önce Howard Schultz kahve işine başlarken kafasında insanların kahve ile aralarındaki kişisel ilişkilerini geliştirmek amacıyla girdi. Şu anda dünyanın en sevilen markalarından biri olan Starbucks'tan sorumlu ve Fortune 500 listesinde markası en az 3 milyar dolar değerinde.

Gençler tarafsız haber istiyor
BİLİM VE TEKNOLOJİ

Gençler tarafsız haber istiyor

Yale Üniversitesi Psikoloji Bölümü doktora öğrencileri Michael Lopez-Brau ile Stefan Uddenberg, California Teknoloji Enstitüsü'nde lisans eğitimi alan Alex Cui ve Waterloo Üniversitesi’nden bilgisayar bilimi öğrencisi Jeff An geliştirdikleri web tarayacı eklentisiyle gençlerin yalan ve yanlı haber okumak istemediklerini bir kez daha kanıtladı!