çekim için Arama Sonuçları:

Telefonla Profesyonel Fotoğraf İçin İpuçları
BİLİM VE TEKNOLOJİ, KÜLTÜR VE SANAT

Telefonla Profesyonel Fotoğraf İçin İpuçları

Instagram’da 800 milyon kullanıcı var ve bu kullanıcıların 500 milyonu her gün Instagram’ı ziyaret ediyor. Bunların 250 milyondan fazlası da her gün en az bir fotoğraf paylaşıyor. Google’da en çok aranan konulardan biri “Instagramda takipçi artırma yöntemleri”. Biz söyleyelim: Adı Instagram da olsa başka bir şey de olsa, “İyi fotoğraf, her platformda hak ettiği yeri bulur.” 

John Baldessari: Kavramsal gezgin
KÜLTÜR VE SANAT

John Baldessari: Kavramsal gezgin

Baldessari sanatla uğraşırken aklıma gelen soru bir zamanlar “Bunu nasıl yapacağım?” sorusuydu dedi. İlk zamanlar durum şimdiki gibi değildi o zamanlar sadece basit bir karışıklıktı. 1950'lerin başındaydı ve California'da okuyordu. Edebiyat bölümünde sanat okudu, ancak üniversite diplomasının sonuna gelindiğinde bir sanatçı olmaya yakın bir anlayışa sahip olmadığını hissetti. Daha fazla eğitime ihtiyacı olduğuna karar verdi. Sanatçıların teknik profesyonellik kazanması için kendisinden önceki sanatçıların geçtiği yolu izlemeleri gerekiyordu.

Bir Einstein Kuralı: Daha az çalış, daha çok başar
KİŞİSEL GELİŞİM

Bir Einstein Kuralı: Daha az çalış, daha çok başar

Albert Einstein, 1912 ve 1915 yılları arasında yoğun bir çalışma temposu içerisindeydi. Son çalışmaları olan izafiyet teorisi ve ışık denklemi dikkat çekmeye başlamıştı. 1912 senesinde İsviçre’nin ETH Zurich Enstitüsü’nde bulunan Einstein, burada Marcel Grossman’la tanıştı. Einstein, Grossman’ın bu sıralarda üzerine çalıştığı öklid koyutlarına dayanmayan denklemlerini, kendi izafiyet teorisine uygulamıştır. Böylece yerçekimi teorisine açıklık kazandırmıştır. Bu gelişme bilim tarihindeki en önemli kurallardan birini ortaya çıkarmıştır.