Heraklet Bilişim Teknolojileri

Bilişim Yıldızları Staj Programı

Staj Alanı
Bilişim
Staj Türü
Full Time
Şehir
İstanbul
Staj Dönemi
Güz Dönemi

Açıklama

Firma Hakkında

Heraklet, bilgisayar bilimleri alanında global değer üreten bilişim teknolojileri kuruluşudur. İstanbul Bakırköy'deki yerleşkesinde siber güvenlik, bilgisayar ağları ve uygulama geliştirme alanlarında hizmet vermektedir. Skyron UTM Firewall güvenlik cihazı, Gravita endüstriyel otomasyon yazılımı, Atlas App Filo Takip Programı, TextLab İplik-Kumaş Tesis Yazılımı Heraklet markası imzası taşımaktadır. Heraklet, Türkiye Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından "İleri teknoloji geliştirici firma" olarak tescil edilmiştir.

Staj Programı Hakkında

Heraklet bünyesinde gerçekleştirilecek olan staj programında, adaylara gerçek zamanlı yazılım projelerinde görev üstlenme, teorik bilgilerini pratiğe dönüştürme imkanı sunulmaktadır. 9 Nisan - 9 Mayıs başvuru formu üzerinden staj başvuruları kabul edilecektir. 10 Mayıs'ta form dolduran kişiler, teorik staj sınav olacaktır. Aday öğrenciler 15 Mayıs'ta email bildirimi ve heraklet.com üzerinden ilan edilecektir.Firma bünyesinde staja kabul edildikten sonra, aday öğrencilerden bir takım çalışmaları staj öncesinde tamamlanması istenmektedir. İşletim Sistemleri, Siber Güvenlik, Web Uygulama Geliştirme, Mobil Uygulama Geliştirme departmanlarının kendi geliştirme programlarını tamamlayan adaylar, firma bünyesinde staja davet edilir. Bilişim Yıldızları Staj Programı, rutin bir staj sürecinden ziyade gerçek proje tecrübesinin oluşturulması ile öğrenilen bilginin kullanılabilen bir bilgi ve sonrasında ürün haline dönüşmesini sağlayan bir süreç olarak görmektedir. Geçmiş dönemde staj programlarında yer alan bir çok arkadaşımız, hali hazırda mühendis ve tekniker pozisyonlarında Heraklet'te değer üretmeye devam etmektedir. Staj süresi 8 haftadır, maaş asgari ücretin %30'udur, öğle yemeği imkanı bulunmaktadır.

Staj Alanları

İşletim Sistemleri (RTOS/GPOS) - Kontenjan: 2

Savunma sanayii ürünlerinde kullanılmak üzere gerçek zamanlı işletim sistemi mimarileri, Taskscheduling algoritmaları ve unix-like kernel geliştirme işlemleri yapılmaktadır. Bu kapsamdaClockwork işletim sistemi için uygulamalar, BSD tabanlı sistemler için donanım sürücüleri vepaketler, C/C++ ile uygulama ve yerel API geliştirmeleri yapılmaktadır.

Siber Güvenlik (Penetration Test) - Kontenjan: 1

Kurumların yerel ve genel bilgisayar ağlarında donanım, yazılım ve insan kaynaklı güvenlikzafiyetlerinin CEH, OSCP, OWASP sertifikalı sızma testi uzmanları tarafından tespit edilmesi. Sızmatesti işlemlerinde; Linux, Kali, Metasploit, Wireshark, Nessus, Nmap, Burp Suite, Ncrack,Netsparker, Acunetix, SQLNinja vb. uygulamaları kullanılmaktadır.

Web Uygulama Geliştirme (Front-end) - Kontenjan: 1

Web Uygulama Geliştirme, müşterilerin ihtiyaçlarını analiz ederek yazılım tabanlı çözümleritasarlama ve geliştirmeyi hedefler. Bilişim sektöründe çok yol katetmiş bi firma olarak geliştirmişolduğumuz teknolojiler aracılığıyla digital inovasyonu mümkün kılmaktayız. Web UygulamaGeliştirme alanında; JavaScript ES6, jQuery, ReactJs, Vue.js, PHP, Bootstrap, HTML, CSS, SQLteknolojileri kullanılmaktadır.

Mobil Uygulama Geliştirme (Flutter) - Kontenjan: 2

Müşterilerin karmaşık süreçlerine sezgisel analiz metodlarıyla üstün UI/UX tasarımı kurgulayarak,verimlilik artırıcı mobil çözümler getiriyoruz. Mobil Uygulama geliştirme ekibimizingeliştirmelerinde; Flutter, Java-Android, Firebase, SQLite, XML, Swift, teknolojileri kullanmaktadır.Mobil projeler bağımsız veya disiplinlerarası projeler kapsamında geliştirilmektedir.

Aranan Şartlar

• Üniversitelerin 4 yıllık programlarının 3. veya 4. sınıfında yer almak.

Tercihen

•Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri, Yazılım Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği

•Teknik becerilerin sınıf dışında uygulanması (örnekler: laboratuvar, araştırma, ders dışı projeekipleri, gönüllülük, kişisel projeler veya önceki staj / iş deneyimi)

• Güçlü sosyal beceriler (örnekler: bir öğrenci organizasyonuna liderlik etmek veya takımlardabaşarılı bir şekilde çalışmak)

İmkanlar

• Açık Ofis Kullanımı,

• Xbox Salonu,

• 300 m2 Spor Salonu,

• Deniz Manzaralı Teras,

• 20 Metre Uzaklıkta Starbucks,

• Yemek,

• Staj Uzatma/ Uzun Dönem staj imkanı,

• Bilgisayar Bilimlerinin farklı dallarında proje geliştirme,

Takvim

9 Nisan - 9 Mayıs Başvuru Süreci

10 Mayıs - Staj Sınavı

15 Mayıs - 20 Mayıs Adayların İlanı

20 Mayıs - 15 Haziran Aday Hazırlık Programı

15 Haziran - 15 Ağustos Yaz Dönemi Staj

16 Ağustos - 16 Ekim Güz Dönemi Staj

Staj Tarihleri

16 Ağustos, 2021 - 16 Ekim, 2021

Son Başvuru Tarihi

09 Mayıs, 2021

Haftalığın PeP'te!

10'a giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.