Twitter'da Verilen Komik Yanıtlar - CreaCase

Yaratıcılık - 19 Temmuz, 2021 - Okuma Süresi: 3 Dk.

19 Temmuz, 2021

Twitter'da Verilen Komik Yanıtlar - CreaCase

Twitter, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden bir tanesi. Her gün, her konuda milyonlarca tweet atılıyor. Bu yazıda, bu tweetlerden en komik ve yaratıcı olanlarını sizler için seçtim.

Bazı komedyenler, esprilerini yaparken birbirlerinden pas alıp verirler. Ayrıca kalabalıkta nasıl oynayacaklarını, aralarında neler konuşacaklarını bilirler. Oysa, Twitter kullanıcılarının profesyonel komediyle alakaları yoktur. Onlar tesadüfen gördükleri bir gönderiye verdikleri cevap sayesinde milyonlarca beğeni ve yorum alabilir. Onlarca insanı güldürebilirler.

Bazen bir belediye hesabı, bazen bir anonim kullanıcı, bazen de gerçek kişiler sayesinde ortaya inanılmaz derecede yaratıcı ve eğlenceli paylaşımlar çıkabiliyor. İnsanlar bir şeyleri paylaşmayı, yorum yapmayı seviyor. Özellikle de yaptıkları yorumlar milyonlarca insan tarafından beğenilip paylaşılınca kısa çaplı bir şöhret elde edebiliyorlar. 

Bu insanların çoğu profesyonel komedyen değil. Çoğu ünlü bile değil. Onlar sadece, başka kimsenin bulamayacağı bir tweete yanıt veren, farklı bir bakış açısıyla yaklaşan sıradan insanlar. Bu yanıt tweetleri, sizi çok fazla güldürebilir. Bu yüzden bunu bir kütüphanede veya sessiz kalmanız gereken bir yerde okumadığınızdan emin olmalısınız. 

Özellikle Twitter'da paylaşılan şeyler, o kadar yaratıcı ve komik oluyor ki, hemen ekran fotoğrafları alınıp Instagram'da paylaşılıyor. Böylece popülerliği daha da artıyor tweetin ve sahibinin. İnsanlar bazen üşenmeyip Instagram'da gördüğü gönderiyi Twitter'da da bulup açıyor, beğeniyor, retweet ediyor.

Twitter’ı bu kadar komik yapan insanlardan bazıları, tweet dizilerini gözlemleyen ve bunlara yanıt veren insanlar. Hadi o komik cevaplardan bazılarına bir göz atalım!

  •  Belediyelerin Twitter hesapları, halkla ilişkiler departmanı gibi çalışıyor artık. Her gün onlarca şikayet alınıyor, bunlara cevaplar ve çözümler üretiliyor. Tabii ki bu cevaplardan bazıları da insanları güldürebiliyor. 

​​Twitter'da Verilen Komik Yanıtlar - CreaCase

  • İsminin ve soyadının azizliğine uğrayan bir kardeşimizin tepkisini haksız bulmak zor. ​​​​Twitter'da Verilen Komik Yanıtlar - CreaCase
  • Ayrılıklar zor olur derler. Karşı tarafı incitmeden bir açıklama yapmak gerekir çünkü. Klişeleşen onlarca ayrılık nedenlerini unutun ve bu yanıtı okuyun.​​Twitter'da Verilen Komik Yanıtlar - CreaCase
  • Futbol sadece bir spor değil, yaşamın anlamıdır bazıları için. ​​​​​​Twitter'da Verilen Komik Yanıtlar - CreaCase
  • Yabancı kelimeleri Türkçeleştirmek için devamlı vatandaşların fikrini alan TDK için seçim yapmak bir hayli zor olabiliyor bazen. 

Twitter'da Verilen Komik Yanıtlar - CreaCase

  • Hayatın ona sunduğu engellere rağmen her zaman duruşu ve enerjisiyle kalplerimizde yer edinen Metin Şentürk'ün takipçisiyle arasında geçen bir diyalog.Twitter'da Verilen Komik Yanıtlar - CreaCase
  • Babasına emanet edilen bir çocuk daha...

Twitter'da Verilen Komik Yanıtlar - CreaCase​​​​​

  • İnsan sormadan edemiyor: Konu buraya nasıl geldi? 

Twitter'da Verilen Komik Yanıtlar - CreaCase

  • Heyecandan saçmalamak...

Twitter'da Verilen Komik Yanıtlar - CreaCase

  • Bir Metin Şentürk klasiği...

Twitter'da Verilen Komik Yanıtlar - CreaCase

Haftalığın PeP'te!

10'a giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.