Keşfedilmesi Gereken Muhteşem Ses: Oskay Nejat

Kültür ve Sanat - 07 Haziran, 2021 - Okuma Süresi: 3 Dk.

07 Haziran, 2021

Keşfedilmesi Gereken Muhteşem Ses: Oskay Nejat

Keşfedilmesi gereken mükemmel ses Oskay Nejat... Gerek kendi besteleri gerek coverları olsun bize bambaşka duygular yaşatan bir ses. Yeni şarkıları yolda olan bu sanatçı muhteşem sesiyle hepimizi büyülüyor. Şu an hakettiği kadar tanınmıyor olsa da ileride çok büyük kitlelere hitap edecek. Umarım siz de bu güzel sesi tanımaktan mutlu olursunuz.

Oskay Nejat'ı geçtiğimiz günlerde Viral 50- Türkiye lisetesine giren Sigara ve Kahvem şarkısından tanıyor olabilirsiniz. Fakat bu sadece buzdağının görünen kısmı. Yayınlanan diğer iki şarkısı Aklımda Yalnızca Sen ve Göm Beni diğer muhteşem yayınlanmış eserleri. Fakat beklemede kalın çok güzel şarkılar yolda! :)

Göm Beni, Velet ile düet olarak ve çöllerde çekilmiş muhteşem bir kliple yayınlandı. Klipte çok farklı esinitler var. Ayrıca Twitch yayınlarında çaldığı henüz yayınlamadığı parçaları da mevcut. Yayınları takip edip bu şarkıları önceden dinleme imkanı bulabilirsiniz. Yayınlarında çoğu şarkıyı çello versiyonuyla çalıyor ve muhteşem akustik coverlar sunuyor bizlere. Ayrıca YouTube'a Oskay Nejat yazdığınızda bazı coverlarına da ulaşabilirsiniz. Yayınlarına katılarak destekte bulunabilirsiniz. Ayrıca her katılımcıyla iletişimde bulunduğu sıcak bir ortam var. Hem yeni insanlar tanıyıp hem de muhteşem bir müzik ziyafetine şahit olabilirsiniz. 

Keşfedilmesi Gereken Muhteşem Ses: Oskay Nejat

Oskay Nejat Eskişehir A.Ü. Devlet Konservatuarı Çello bölümü mezunudur. Dünyaca ünlü şan pedagogu Sebahat Tekebaş'ın ve ünlü çellist Nejat Tekebaş'ın oğludur. Beş yaşında piyano dersleri almaya başlamış ve Sebehat Tekebaş ile ses eğitimine devam etmiştir. Çok geniş ses aralığına sahiptir. Umarım bu günler geçtiğinde yüz yüze dinleyebiliriz. :) Şimdi yayınlanan şarkılara bakalım ;

SİGARA ve KAHVEM

Bu şarkıyı dinlediğinizde sizi çok başka yerlere götürecek, derin düşüncelere atacak. Kahvenizle oturup hayatı sorguluyorsanız bu şarkı tam size göre.

Öneri:Gözlerinizi kapatın, kulaklığınızı takın ve sesi sonuna kadar açarak dinleyin.

GÖM BENİ

Bu şarkı aşırı sitem içerir! Klibini açarak bambaşka diyarlara gidebileceğiniz bir şarkı. Oskay Nejat'ın şu an yayınlanan tek düeti ve klipli yayınlanan şarkısı bu. Fakat yayınlarına girdiğinizde çıkmamış bir çok şarkısını dinleyebilirsiniz. 

AKLIMDA YALNIZCA SEN

Bu yolun yolcusuyum ya senle ya da tek ben. 

Bu şarkı her dinlendiğinde insana savaşma gücü veriyor. Karşılıklı veya değil her şey için savaşmalısınız. Herkese dinlemesini önerebleceğim çok güzel bir şarkı.

Umarım beğenirsiniz ki ben beğeneceğinize emin gibiyim. :) Umarım bu güzel sanatçıyı daha çok görürüz. Büyük başarıları hak ediyor. Destek olmak için yayınları izleyip kanallarına abone olabilir, Spotify'dan şarkılarını dinleyebilirsiniz. Keyifli dinlemeler!

Haftalığın PeP'te!

10'a giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.