Gerilim Filmi Önerileri

Kültür ve Sanat - 13 Eylül, 2021 - Okuma Süresi: 5 Dk.

13 Eylül, 2021

Gerilim Filmi Önerileri

Film izlerken her sahnesinde neler olacağını merakla beklemeyi, gizem ve gerilim buluşurken her dakika adrenalinizin artmasını seviyorsanız bu filmler tam size göre! Bu derlememde izlediğim ve izlemeniz gereken 7 gerilim filmine yer verdim.

1) SEVEN 

Gerilim Filmi Önerileri

   Yönetmeni David Fincher olan ve başrollerde Brad Pitt, Morgan Freeman, Gywneth Paltrow oynayan 1996 yılında çıkan gerilim filmidir. Filmde birisi işi bırakmak üzere olan yaşlı bir dedektif ve diğeri onunla birlikte çalışmaya başlayan genç bir dedektif yer almaktadır. Yaşlı dedektifin işi bırakmasına günler kala seri bir katil çıkar. Dedektifler bir süre sonra bu seri katilin Katolik inancındaki 7 günahı temsil eden kişileri öldürdüğünü anlarlar. Örneğin yürüyemeyecek kadar şişman birisi katile göre oburluk günahını işlemektedir ve bu yüzden ölümü hak etmektedir. Film dedektiflerin bu seri katili yakalama mücadelesini anlatmaktadır.

2) CONTRATIEMPO

Gerilim Filmi Önerileri

   Yönetmeni Oriol Paulo olan ve başrollerde Mario Casas, Bárbara Lennie, Ana Wagener oynayan 2017 yılında çıkan bir gerilim filmidir. Başarılı, zengin ve aynı zamanda evli bir iş adamı olan Adrian, aynı kendisi gibi evli birisiyle ilişki yaşamaktadır. Herkesten sakladıkları bu ilişkiyi fark eden gizemli birisi Adrian’dan yüksek miktarda para talep eder ve onları bir otele çağırır. Ancak bu gizemli kişi otel odasında saklanmaktadır ve fırsat bularak Adrian’ı bayıltır ve sonrasında Laura’yı öldürür. Tüm bunları yaptıktan sonra parayı bile almadan otel odasından kaçan bu kişi tüm suçun Adrian’a yıkılmasını sağlar. Kefaletle serbest kalan Adrian ve avukatı tüm detayları tek tek gözden geçirerek bu gizemli kişinin kimliğini bulmaya ve olayı aydınlatmaya çalışırlar.

3) DON’T BREATHE

Gerilim Filmi Önerileri

   Yönetmeni Fede Alvarez olan ve başrollerde Stephen Lang, Jane Levy, Dylan Minnette oynayan 2016 yılında çıkan bir gerilim filmidir. 3 hırsız kör bir adamın evine girer. Hırsızların amacı yüklü bir miktarda para çalmaktır. Kendilerini büyük bir tehlikeye attıklarının farkında değillerdir. Film bu hırsızların güçlü adamla yüzleşmesini anlatmaktadır.

4) THE PERFECTION

Gerilim Filmi Önerileri

   Yönetmeni Richard Shepard olan ve başrollerde Allison Williams, Logan Browning, Alaina Huffman oynayan 2020 yılında çıkan bir gerilim filmidir. Annesinin ölümcül hastalığa yakalanması üzerine en büyük tutkusu viyolonsel çalmak olan  Charlotte’ un küçük yaşta bu tutkusundan vazgeçme zorunda kalır ve yıllar sonra tekrardan bu tutkusuna geri dönüş yapar. Charlotte, bir zamanlar sahip olduğu konumda olan Lizzie’yi takip etmeye başlar. Bir süre sonra ise Charlotte’un beklediği tanışma gerçekleşir. Ortak noktaları olan Charlotte ve Lizze arasında kısa sürede bir arkadaşlık başlar. Ancak Charlotte’un farklı planları vardır ve zaman geçtikçe bu arkadaşlık farklı sonuçlar doğurmaya başlar.

5) FRACTURED

Gerilim Filmi Önerileri

   Yönetmeni Brad Anderson olan ve başrollerde Sam Worthington, Lily Rabe, Stephen Tobolowsky oynayan 2020 yılında çıkan bir gerilim filmidir. Evli bir çift yolculuk sırasında benzin istasyonunda mola vermektedirler. Ancak küçük kızları burada bir kaza geçirip kolunu kırar. Kızlarını hemen hastane götürürler ancak bir süre sonra hastanede tuhaf olaylar olmaya başlar. Adamın kızı ve karısı bir anda ortadan kaybolur ve oraya geldiklerine dair hiçbir kanıt bulunamaz.

6) THE PRESTIGE

Gerilim Filmi Önerileri

   Yönetmeni Christopher Nolan olan ve başrollerde Hugh Jackman, Christian Bale, Michael Caine oynayan 2006 yılında çıkan bir gerilim filmidir. İki sahne sihirbazı sonu belirsiz bir rekabete girişir ve birbirlerinin meslek sırlarını açığa çıkartmak için çaba gösterirler. Bu iki sihirbazın hareketlerinin sonucu tehlikeli ve ölümcül olur. Birbirlerini takdir eden iki ortak olarak serüveni başlayan bu ikilinin en büyük numarası ters gidince serüvenleri bir düşmanlığa dönüşür. Aralarında rekabet her numaranın ardından daha da artar.

7) Durante la Tormenta

Gerilim Filmi Önerileri

   Yönetmeni Oriol Paulo olan ve başrollerde Adriana Ugarte, Chino Darín, Javier Gutiérrez oynayan 2018 yılında çıkan bir gerilim filmidir. Bu film aralarında 25 yıl olan iki fırtına anını anlatmaktadır. 25 yıl önce ölü bir kadın vardır. 25 yıl sonra da kayıp bir çocuk vardır. Bu iki olay birbirleriyle bağlantılıdır.

Haftalığın PeP'te!

10'a giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.