Kesinlikle Okumanız Gereken Kitaplar

Kitap - 18 Eylül, 2023 - Okuma Süresi: 3 Dk.

18 Eylül, 2023

Kesinlikle Okumanız Gereken Kitaplar

Bu yazımda kişisel gelişim kategorisinde olmakla birlikte ülkemizin en sevilen ve tanınan bilim insanlarının hayatları hakkında detaylar veren kitapları derledim. Kesinlikle okumanız gereken bu kitapları gelin beraber inceleyelim!

1) Gençlerle Baş Başa - Ord.Prof.Dr. Ali Fuat Başgil

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 100 Temel Eser Listesi'ne de dahil olan bu eser, yayınlandığı günden bugüne defalarca basılmıştır. Her yaştan okura hitap eden bu kitap, bir rehber niteliğindedir. Sayfa sayısı az olsa da sizlere katacağı şeyler oldukça fazladır. Özellikle irade konusunu ele alan yazar, gençlere bu konuda önemli dersler vermektedir. Çalışma disiplini elde etmek ve yaşam ile ilgili birçok öğüt içeren bu kitabı okuduğunuza pişman olmayacaksınız..

Kesinlikle Okumanız Gereken Kitaplar

2) Fuat Sezgin ile Bilim Tarihi Sohbetleri - Fuat Sezgin

2018 senesinde hayatını kaybeden Fuat Sezgin, dünyanın en önemli bilim tarihçilerinden birisi olarak tanınmaktaydı. Ayrıca, bilime olan katkıları sebebiyle 2019 yılı "Prof.Dr. Fuat Sezgin Yılı" olarak ilan edilmiştir. Günde 17 saat çalışmasıyla tanınan Fuat Sezgin, bu eserde bilim insanı olmak, öğrenmek ve yaşam ile ilgili verdiği bilgilerle yol göstermektedir. Türk ve İslam tarihi ile ilgili bilinen birçok yanlışın doğrusuna da bu eserde değinilmektedir. Sefer Turan ile birlikte hazırlanan bu kitap, söyleşi tekniğinde hazırlanmıştır.

Kesinlikle Okumanız Gereken Kitaplar

3) Bir Ömür Nasıl Yaşanır? Hayatta Doğru Seçimler İçin Öneriler- İlber Ortaylı

İlber Ortaylı'nın gazeteci Yenal Bilgici'nin sorularına verdiği cevaplardan oluşan bu eser, kitapta da kategorilere ayrılan farklı yaş grubundan bireylere hitap ediyor. Bu eser, İlber Ortaylı'nın engin bilgilerinin yanı sıra yaşam tecrübesinin ve verdiği tavsiyelerin bulunduğu bir kitaptır. Bu kitapta gezilip görülmesi gereken yerler, izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenilmesi gereken müziklerden bahsedilmiş. Sizi motive edecek, her kitaplıkta bulunması gereken bir kitaptır.

Kesinlikle Okumanız Gereken Kitaplar

4) Kendini Keşfetmeye Zorluklarla Başa Çıkmaya Var mısın? Güçlü Bir Yaşam için Öneriler- Doğan Cüceloğlu

Doğan Cüceloğlu, psikoloji alanında Türkiye'nin önde gelen isimlerden biridir; eserleriyle birçok insanın psikolojiye karşı farkındalık kazanmasına vesile olmuştur. Bu eserinde Doğan Cüceloğlu, Deniz Bayramoğlu'yla yaptığı söyleşi ile güçlü bir yaşam için tavsiyelerde bulunmakta. Kendi yaşamından da örnekler veren yazar, 'Hayatın anlamı nedir?' sorusuna cevap arıyor. İlber Ortaylı'ya benzer şekilde bu eserinde okunacak kitap, izlenecek film, gezilecek yer ve dinlenilecek müzik önerilerinde bulunmuştur. Doğan Cüceloğlu'nun insan ruhu hakkındaki derin bilgisi, kitabı bitirdiğinizde kendisinin diğer kitaplarını da keşfetmeniz için yönlendirici olacaktır. 

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.