Genç Yönetici Adaylarının Programı: Young Executive Academy

Kariyer - 07 Haziran, 2021 - Okuma Süresi: 3 Dk.

07 Haziran, 2021

Genç Yönetici Adaylarının Programı: Young Executive Academy

Öğrenci Kariyeri’nin hazırlamış olduğu Young Executive Academy’den mezun olma zamanımız geldi. Ben de YEA mezunlarından biri olarak, akademiyi arkadaşlarıma anlatırken aldığım bazı soruları sizlere de cevaplamak isterim.

İlk önce sizlere YEA’dan bahsetmem gerekiyor. Young Executive Academy, yetenekli genç yönetici adayların stratejik bakış açılarını ve liderlik becerilerini geliştirmeyi hedefleyen, değişime ayak uyduran değil değiştiren bireyler için özenle hazırlanmış bir dizi akademi programı. Katılımcıların, her eğitim sınıfında 250 lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile sınırlandırılacağı, assessment test ile belirleneceği, konuşmacı şirket yetkililerinin ise alanında uzmanlardan seçileceği konsept bir akademi programı.

Ayrıca bu daha yeni bir akademi değil 2018 Yılında başlayan Young Executive Academy ile 2 yılda 50'den fazla şirket ile 4000+ yeteneğe dokunulmuş.

 

Young Executive  Academy’den öncesi, Kabul Süreci, Nasıl Başvurduk?

Başvuru sürecimizi bitirdikten sonra bir sınava girdik. Bu sınavda temel bilimler ve İngilizce soruları vardı. Bu sınav sonucuna göre bazılarımız belli bir burs kazandık. Ona göre fiyatlandırma yapıldı, girmek istediğimiz dersleri seçtik ve akademiye girmiş olduk.

 

Eğitim Ne Kadar sürdü? Yapılamayan Eğitim Oldu Mu?

Tam tamına 6 aylık dopdolu bir eğitim aldık. 24 hafta boyunca, konuşmacılarımız bazı nedenlerle o anda katılamasalar dahi sonrasında telafi oturumlar yaptılar. En sonunda ise 1 haftalık CEO eğitimi aldık. Bu eğitim bize de sürpriz oldu.

 

Hangi Eğitimleri Aldık?

Eğitimler; İnsan Kaynakları, Big Data, Satış ve Pazarlama, Endüstri 4.0 ve Girişimcilik idi. İsterseniz tek bir eğitimi isterseniz de 5 eğitimi birden alabilirsiniz. Mesleğim gereği yönelebileceğim birçok alan vardı ve ben de bu alanların hepsini yakından görmek istiyordum. Bu yüzden eğitimimi 5 alanda tamamladım.

 

Kimlerden Eğitim Aldık? Eğitimler Nasıl İşlendi?

Türkiye’nin önde gelen firmaların CEO’larından genç yaşta başarılı işler yapan girişimcilerimize kadar birçok isimden ders almak muhteşem bir deneyimdi. Hatta birçok konuşmacımızla LinkedIn’den bağlantı kurma şansı bulduk.

Bazı dersler konuşmacılarımızın hazırladığı sunumlarla devam ederken, bazı konuşmacılarımız ise moderatörlerimizle beraber ilerlediler.

 

Ders İçerikleri Nasıldı? Sorularımıza Cevap Alabildik mi?

Ders içerikleri konuşmacılarımızın profesyonel oldukları alanlara göre değişti. Bundan dolayı neredeyse her konuda, o konunun yetkin isimlerinden ders alma şansımız oluştu.

Sorularımızı ders anında chat kısmına yollayarak sorduk. Konuşmacılarımızın hepsi neredeyse son 15-20 dakikalarını sorularımıza ayırdılar. Hatta bazı konuşmacılarımız, sorularımızın hepsini cevaplandırmak için süreyi bile aştıkları oldu.

Kazandığım deneyimi, konuşmacılarımızın önerilerini hiçbir zaman unutmayacağım.. Başta Öğrenci Kariyeri olmak üzere tüm YEA ekibine, konuşmacılarımıza, emeği geçen herkese ve benim gibi mezun olan öğrenci arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Haftalığın PeP'te!

10'a giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.