Evde Para Kazanma Yöntemleri

Kariyer - 12 Temmuz, 2021 - Okuma Süresi: 4 Dk.

12 Temmuz, 2021

Evde Para Kazanma Yöntemleri

Pandemi döneminde her şeyimizi evden yapmaya başladık. Derslerimize evde online katıldık, videolar ile spor yaptık hatta konferanslara ve konserlere bile online katıldık. Şimdi ise online işlerle para kazanacağız. Hem öğrenciler hem de evde para kazanmak isteyenler bu yazımı okumaya devam etsin.

Evdeyken ek bir gelir sahibi olmak istiyorsunuz ama ne yapacağını bilmiyor musunuz? O zaman bu yöntemler çok işinize yarayacak.Hadi hep birlikte inceleyelim.

1) Bionluk

Öncelikle eğer iyi olduğunuz bir alan var ise Bionluk tam size göre. Örneğin, yabancı diliniz çok kuvvetli ve bunu kullanarak gelir elde etmek istiyorsunuz. O zaman hemen Bionluk'a freelancer olarak üye oluyorsunuz ve bir ilan oluşturuyorsunuz. Daha sonra çeviriye, yabancı dil derslerine ya da çeşitli başka konularda yardıma ihtiyacı olan kişiler size ulaşıyor ve teklif veriyor. Geriye kalan tek şey ise istenen görevi yerine getirip paranızı kazanmak oluyor. Ayrıca yabancı dil bilmiyorum bu benim işime yaramaz demeyin. Çünkü Bionluk'ta yeteneklerinizi sergileyerek para kazanmanın kodlama, metin yazarlığı, çizim yapma gibi aklınıza gelmeyecek kadar çok yolu var. Mutlaka kendinize uygun bir seçenek bulabilirsiniz. Sonrası zaten çok kolay.

Evde Para Kazanma Yöntemleri

2) Denebunu

Bu siteyi birçoğunuz duymuş ya da görmüş olabilirsiniz ama yine de açıklayayım. Şöyle ki Denebunu doğrudan para kazanmanızı sağlayan bir yer değil. Bu bedava ürün almanızı sağlayan bir yer. Her ay belirli sayıda kişiye profillerinin uygunluğuna bakılarak bazı deneme boy ürünler içeren bir kutu gönderiliyor. Amacı ise markaların yeni çıkan ürünlerini tanıtmak. Bunun için ilk yapmanız gereken ise tabii ki üye olmak ve bu tamamen ücretsiz. Sonrasında da size kendiniz ile ilgili birçok soru yönelten bazı anketler doldurmanız gerekiyor ve ne kadar fazla soru cevaplarsanız kutu kazanma ihtimaliniz o kadar yükseliyor. Ayın belirli günlerinde (genellikle ay sonuna doğru) kutular tanımlanmış oluyor. O ayın kutusuna uygun bulunan kişiler arasındaysanız adres bilgisi isteniyor ve kutunuz hemen yola çıkıyor. Ancak dikkatli olun eğer belirtilen süre içerisinde tanımlanan kutunuzu talep etmezseniz hakkınız başka birine geçiyor. O yüzden mail bildirimlerinizi açmayı unutmayın.

Evde Para Kazanma Yöntemleri

3) Teamfluencer

Şimdiki önerim ise küçük influencerlar için. Eğer siz de influencer olmak için adım adım ilerliyor ama henüz reklam alamıyorsanız doğru yerdesiniz. Teamfluencer 500'den fazla takipçisi olan herkes için reklam olanağı sağlıyor. Hem Twitter hem de Instagram için reklam seçenekleri sunuyor. Siz de aralarından profilinize uygun gördüğünüze başvuruda bulunuyorsunuz ve kabul edilirseniz paylaştığınız içerik karşılığında size belirli bir ücret ödeniyor. Hem influencer olmak için ilk girişimlerinizi yapmış oluyorsunuz hem de para kazanmaya başlıyorsunuz.

Evde Para Kazanma Yöntemleri

4) Modacruz, Dolap ve Letgo gibi ikinci el ürün platformları

Eminim ki herkesin evinde kullanmadığı, giymediği birçok ürün vardır. Ancak ne yazık ki hiç kimse ne yapacağına bir türlü karar veremiyor ve öylece duruyorlar. Bence en iyi çözüm ise bu online platformlar yardımı ile onları satışa çıkarmak. Bunun için üye olup eşyalarınızın ve kıyafetlerinizin fotoğraflarını yüklemeniz yeterli. Sonra da beğenenler ve almak isteyenler ile iletişime geçerek kolayca satabilirsiniz. Böylece hem para kazanıp hem de kullanmadığınız ürünlerden kurtularak evinizde ve dolabınızda yer açmış oluyorsunuz. Ayrıca evde terk edilmiş olarak bekleyen ürünleriniz de yeni sahipleri ile buluşmuş oluyor.

 

Haftalığın PeP'te!

10'a giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.