Üniversitede Yapılması Gereken 5 Aktivite

Eğlence - 22 Mayıs, 2023 - Okuma Süresi: 3 Dk.

22 Mayıs, 2023

Üniversitede Yapılması Gereken 5 Aktivite

Hepimiz üniversitede gezmek, sinemaya gitmek, spora başlamak gibi faaliyetlerde bulunmuşuzdur. Bu bizim gün içinde kendimize ve sevdiklerimize zaman ayırmak, yeteneklerimizi keşfetmek için önem taşımaktadır. Bu aktiviteleri rutinleştirmek arkadaşlık ilişkilerimizi pekiştirecektir. Detaylar için buyrun yazıma!

Aslında burada bir şey yapmaktan ziyade kaliteli vakit geçirmek, yaptığımız etkinlik ve aktivitelerden verim alabilmek bizim için önemlidir. Çünkü bir şey yapmak için masaya oturmak ya da kendimizi yapmak istemediğimiz, yeteneğimizin ve ilgi alanımızın o yönde olmadığı bir faaliyet bizim için yapmış olmak için yapmaktan öteye geçemez. Peki sevdiğimiz şeyleri yapmak ve keyif almak için neler yapılmalı, ne gibi öneriler mevcut isterseniz bunlara göz atalım.

                                                   Üniversitede Yapılması Gereken 5 Aktivite

Öncelikle hepimiz zor ve yorucu iş, okul ve daha birçok stres barındıran durumdan yorulmuş ve sıkılmışızdır. Bu ve buna benzer durumlarda en iyi çözüm dinlenmektir. Aynı zamanda kafamızın dağılması ve zihnimizin daha iyi odaklanması için spor, sanat gibi faaliyetler de bizim için öneri niteliğindedir. İsterseniz bu etkinlik ve aktiviteleri sıralayalım ve uygun olanları seçip hayatımıza uygulayalım. İlk önerimiz sanatsal faaliyetlerde etkin görev almaktır. Bir resim sergisi gezmek, ünlü ressamların tablolarını evde dekorasyon olarak kullanmak iyi bir başlangıç olacaktır. Diğer bir önerimiz ise hayatımızı değiştirecek ve etkileyecek özelliğe sahip olan motivasyon konuşmalarıdır. Bunun için Tedx Talks’ı size önerebilirim. Üniversite hayatımızda öğrenemediğimiz birçok şeyi yetkin konuşmacıları ve uzman kadrosuyla bize aktarmakta. Bu sayede hem fikir almış olup, hem de kendinizi ve hayatınızı derin bir biçimde sorgulamaya başlayacaksınız. Diğer bir önerim ise havlu tekniğidir. Bu yöntemi daha çok sporcular halı saha maçına çıkmadan önce kullanmaktadır. Bir nevi içe kapanma ve kendinle baş başa kalma şeklinde tanımlayabiliriz. Sporcular bir adet havluyu alır, diz çöküp kapanır. Bu şekilde etrafı göremezler ve karanlık olur. İşte tam bu sırada düşünürler. Bu tekniği siz de uygulayabilirsiniz. Buradaki amaç hepimizin bazen insanlardan sıkıldığı ve tek başına kalmak isteyip hayatını, kararlarını, hatalarını, gözden geçirmek için fırsat oluşturmak istediğidir. Şimdiki önerim ise yazmak ve hatırlamak üzerine olacaktır. Bazen hepimiz bir yazıya, fotoğrafa, nesne ve eşyalara bakıp geçmişi hatırlarız. Beynimiz bütün anıları kaydeder fakat hepsini bütünüyle hatırlayamadığımız zamanlar elbette olur. Anılarımızı yazmak, onlarla ilgili nesneleri tıpkı koleksiyon biriktirir gibi biriktirmek, mümkünse hatırladığımız o yere gidip anı yaşayabiliriz. Son ve en değerli önerim ise belki size basit ve sıradan gelecek ama uyanmak olacaktır. Çünkü bütün yazar, ünlü veya düşünürlerin hayatına göz attığımızda erken uyanmak başta gelmektedir. Şu anda uyanın, kalkın ve çalışın çünkü yaşlandığınız zaman bunları yapacak enerjiniz ve imkanınız bulunmayabilir. Daha sağlıklı, kaliteli bir yaşamı hedeflemek ve ona erişmek temennimiz olacaktır.

Haftalığın PeP'te!

İlk 10'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.