Friends Dizisinin Bilinmeyenleri

Eğlence - 26 Aralık, 2022 - Okuma Süresi: 2 Dk.

26 Aralık, 2022

Friends Dizisinin Bilinmeyenleri

Friends dizisi diyince hepimizin aklına o sımsıcak dostluklar geliyor değil mi? Toplamda 10 sezon süren bu diziyi izlerken tüm karakterleri çok sevdik ve bu arkadaşılığın bir parçası da biz olduk. Gelin bugün hepimizin severek izlediği Friends dizisinin bilinmeyenlerinden bahsedelim.

  • Dizinin yönetmeni Jimmy Burrows, dizi başlamadan önce 6 başrol oyuncusunu Las Vegas tatiline çıkarmış ve onlara bunun ünlü olmadan önce son tatilleri olduğunu söylemiş.

  • Herkesin bildiği üzere dizi sonrasında her bir oyuncu oldukça ünlendi ve çeşitli ödüllere aday gösterildi. Fakat Courtney Cox, Emmy konusunda bir şanssızlık yaşamış. Çünkü kendisi dizideki 6 oyuncudan Emmy'ye aday gösterilmeyen tek isim.

  • Böyle büyük bir yapım ve ünlü bir dizide çeşitli anlaşmazlıkların yaşanması da oldukça doğal. Bu anlaşmazlıkların biri de bütçe konusunda olmuş. İlk sezonda tüm oyuncular 22 bin dolar alıyorlarmış. Fakat 3.sezona gelindiğinde dizinin başrol oyuncuları bir araya gelip her biri bölüm başına 100 bin dolar kazanana kadar çalışmayacaklarını söylemişler, böylece ücretleri arttırılmış. Final sezonunda ise 6 oyuncu bölüm başına 1 milyon dolar kazanmış. 

Friends Dizisinin Bilinmeyenleri

  • Dizide Phoebe'nin hamileliği gerçekti, yani Lisa Kudrow gerçekten de hamileydi.

Friends Dizisinin Bilinmeyenleri

  • Dizide Monica'nın hiç sevmediği, Joey'nin almış olduğu beyaz köpek heykeli ise Jeniffer Aniston'a aitmiş. Köpek ona arkadaşından hediyeymiş. O da yapım ekibine dizide kullanmaları için hediye etmiş.

  • Biliyorsunuz Phoebe Buffay dizide müzikle ilginen, gitar çalan bir isim. Fakat Lisa Kudrow gitar çalmaktan hiç hoşlanmıyormuş. Yapım ekibine gitar çalmaktan nefret ettiğini söylemiş, hatta gitar yerine bongo çalmayı da önermiş fakat bu öneri reddedilmiş. İyi ki de reddedilmiş yoksa bizler Smelly Cat'i belki de hiç dinleyemezdik :)

  • Dizinin büyük bir kısmı seyircilerin önünde çekilmiş. Böylece izleyicilerin tepkileri daha kolay ölçülmüş.

  • Ross karakteri David Schwimmer için yazılmış. Dizinin yapımcısı, Schwimmer'ı daha önceden tanıyormuş. Ross Geller'i onun ses tonuna uygun olarak yazmış.

Friends Dizisinin Bilinmeyenleri

  • Ross'un evcil hayvanı Marcel gerçekte iki ayrı maymunla çekilmiş ve çekimleri çok güçleştirmiş. David Schwimmer, dizi sonrasında yaptığı bir röportajda maymundan çok hoşlanmadığından bahsetmiş.

Haftalığın PeP'te!

İlk 10'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.