Ev Partilerine Neşe Getirecek 3 Oyun!

Eğlence - 21 Kasım, 2022 - Okuma Süresi: 2 Dk.

21 Kasım, 2022

Ev Partilerine Neşe Getirecek 3 Oyun!

Kış kapıya dayanınca eğlencenin merkezi artık sıcak evlerimiz oldu. Evde vereceğiniz partileri sıradanlıktan kurtaracak ve misafirlerinizi kahkahaya boğacak oyunları sizin için yazdım. Detaylar yazımda!

1. Oyunumuz: "Kartlarını Yedirme!"

Gerçekten partiye hareket katacak bir oyun, hatta belki sinirler bile gerilebilir:) Oyun UNO veya iskambil kartlarıyla oynanabiliyor. Oyunu oynamak için desteden özel kartları ayırmamız gerekiyor çünkü bize sadece rakamların yazılı olduğu kartlar gerekli.
 

Kartları, oynayacak kişi sayısına göre herkese aynı sayıda kart gelecek şekilde dağıtıyoruz. Kartlarımızı aldığımız zaman asla ön yüzüne bakmıyoruz ve kartları arkası dönük şekilde tutuyoruz. Ardından oyun başlıyor: Herkes sırayla kart atıyor ve aritmetik rakamlar söylüyor. Örneğin; ben "bir" diyip elimden en üstteki kartı atıyorum. Benden sonraki arkadaşım "iki" diyip kartını atıyor. Eğer attığımız karttaki rakam ile söylediğimiz rakam aynı gelirse bunu ilk fark eden kişi masadaki tüm kartları alıyor. Oyunun asıl amacı elindeki kartları bitirmemek. Her kartı biten kişi kendi pringlesını ortaya koyuyor ve kazanan bütün pringlesların sahibi oluyor!

Pringles Card Game | Your Coca-Cola UK

2. Oyunumuz: "ya Dostun ya Pringles'ın" 

Bu oyun için arkadaşlarımızı gerçekten iyi tanımış olmamız gerekiyor. Öncelikle herkes vesikalık fotoğrafını arkası dönük bir şekilde masaya koyuyor ve sonrasında fotoğraflar karıştırılıyor. Herkes kendine bir vesikalık fotoğraf seçiyor ve kendisinin göremeyeceği şekilde alnına yapıştırıyor. Herkes bunu yaptıktan sonra arkadaşlarımız sırayla alnımıza yapıştırdığımız kişinin taklidini yapıyor ve biz de onun kim olduğunu tahmin etmeye çalışıyoruz. Üç tane tahmin hakkımız oluyor ve her yanlış tahminde pringlesımız yavaş yavaş azalıp arkadaşlarımız tarafından afiyetle yeniyor :) Pringles'ını kaybetmemek için hızlıca tahminde bulunmak zorundasın!

3. Oyunumuz: "Pringle-duck-s"

Bu oyun gülmekten karnımızı ağrıtacak kadar eğlenceli. Oyun için gerekli şeyler pringles ve biraz tabu kartı. Elinizde tabu kartı yoksa internetten de ona benzer formatta hazırlanmış kartlar bulabilirsiniz. Oyunu ikişerli gruplar halinde oynuyoruz. Bir oyuncu, iki adet cipsi ağzına ördek gagası gibi duracak şekilde yerleştiriyor. Daha sonra bu oyuncuya tabu kartları veriliyor ve oyuncu bu şekildeyken kelimeleri takım arkadaşına anlatmaya çalışıyor. En çok bilen grup oyunun şampiyonu oluyor. Kazanan gruba şimdiden afiyet olsun!

Pringles® Crisps - The Original Mind Popping Snack - Ireland

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'e giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.