Görsel Şölen: Avatar

Eğlence - 13 Mart, 2023 - Okuma Süresi: 3 Dk.

13 Mart, 2023

 Görsel Şölen: Avatar

Neredeyse herkesin merakla beklediği "Avatar: Suyun Yolu" filmi sinemalarda izlenmeye başlandı. Peki bundan önceki filmde neler olduğuna hikayenin genel özeti ile gelin hep birlikte bir göz atalım.

Genel Hikaye: Jake Sully gazi eski bir askerdir. Kardeşi öldürülmüştür. Kardeşinin yerine Pandora gezegenindeki göreve gider. Pandora gezegeninde insanımsı görünümlü Navi ırkından olan yerliler yaşamaktadır. İnsanlar bu ırkın yaşadığı yerdeki değerli madenleri almak istemektedirler ama Naviler buna karşı çıkar ve tabiatın bozulmasını istemezler. Askerler ve bilim insanları bir araya gelerek Avatar adlı bir program oluştururlar. Bu program ile yarı insan DNA'sı yarı Navi DNA'sı bir araya getirilir ve bu bedenler ile Pandora’daki Navilerin arasına karışarak bilgi toplamak amaçlanır. Jake Sully felçlidir ve ayakları tutmaz. Bu yüzden bu görev Jake Sully için çok iyi bir haberdir çünkü avatar bedeninde tekrar yürüyebilecektir. Eğer Jake Sully görevde başarılı olur Navileri değerli maden olan bölgeden taşınmaya ikna ederse bacaklarının tedavisi yapılacaktır. Jake Sully için görev günleri başlar.

 Görsel Şölen: Avatar

Bir gün Dr.Grace ve birkaç görevli ile birlikte Pandora'daki ormandan örnek almaya gider. Jake Sully ormanı gezmeye başlar. Daha sonra bir hayvan tarafından kovalanır ve ormanda kaybolur. Artık Pandora'da hayatta kalmaya çalışır, gece tekrar hayvan saldırısına uğrar ve tam bu esnada Navi ırkından bir kız onu kurtarır. Daha sonra bu kızla birlikte diğer Navilerin olduğu bölgeye gider. Yürürken kutsal ağacın tohumları Jake Sully'in üzerine konar. Naviler bunu bir işaret olarak görürler ve Jake Sully'i aralarına alırlar. Bu sırada Jake Sully kendisini kurtaran kızın isminin Neytiri olduğunu öğrenir. Neytiri, kral ve kraliçenin kızıdır. Neytiri’nin annesi Neytiri’ ye, Jake Sully'e Navilerin kültürünü, geleneklerini, dinlerini, dillerini, bir Navinin nasıl olması gerektiği ile ilgili her şey öğretmesini söyler. İlerleyen sürede Jake Sully ve Neytiri daha yakın olurlar, her şeyi birlikte yaparlar ve eğlenirler. Jale Sully, Pandora'da zaman geçirdikçe oraya alışır, sever ve benimser. Neytiri'ye aşık olur. Görevini yerine getiremeyeceğini ve bunun sonucunun kaçınılmaz bir insan - navi savaşı olacağını anlar. Bir gece Neytiri ile kutsal ağacın altında uyurlar ve sabah olduğunda ise büyük buldozerlerin ormanı tahrip ettiğini, yakıp yıktıklarını görürler. Hemen koşup kralı , kraliçeyi ve halkı bilgilendirirler. Kaçmaları gerektiğini söylerler ama halk savaşmayı seçer. Çok büyük bir savaş başlar. Naviler yenilmeye başladıkları anda ormandaki diğer canlılar insanlara saldırmaya başlar ve insanlar pes etmek zorunda kalırlar, savaşı da Naviler kazanmış olur. Daha sonra Naviler insanları Pandoradan göndermek isterler. Naviler ile birlikte yaşamak istemeyen insanlar büyük uzay araçlarına bindirilerek gönderilir. Jake Sully ve Neytiri halkı yönetme görevini üstlenirler. Jake Sully görev için geldiği Pandora'da avatar vücudu ile çok mutludur .

Haftalığın PeP'te!

İlk 10'a giren her içerik ile 200 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.