Akıllı Mutfak Teknolojisi

Bilim ve Teknoloji - 20 Haziran, 2022 - Okuma Süresi: 2 Dk.

20 Haziran, 2022

Akıllı Mutfak Teknolojisi

Zamanımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz mutfaklarda akıllı teknolojiler sayesinde artık hem zamandan tasarruf sağlayacak hem de uzaktan komutlarla işinizi halledebileceksiniz!

Mutfakta akıllı cihaz teknolojisini kullanmanın birçok yolu var. Örneğin akıllı buzdolapları kapıyı açmadan içeride ne olduğunu gösterebilir, harekete duyarlı musluklar düğmeleri çevirmek yerine açılır veya kapanır. Bu gelişmeler günlük hayatımızı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda hiç hayal etmediğimiz şekillerde bize yardımcı olabilir. 

Tezgahtan yükselen çıkışlar. Sadece dağınıklığı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda prizlere kolay erişim ve kullanım sağlar.

Akıllı Mutfak TeknolojisiAkıllı Mutfak Teknolojisi

Dolapların tekmeliklerinin altındaki vakum bölmeleri. Artık kiri merkezi vakuma doğru süpürebilirsiniz. Artık toz almak için faraş gerekmiyor.

Akıllı Mutfak Teknolojisi

Harekete duyarlı mutfak bataryaları. Bazı musluklar önlerinde basit bir hareketle, bazıları ise tek bir dokunuşla açılabilir. Artık yemek hazırlarken elinizin yağını bataryaya bulaştırmadan kolayca suyu açabilirsiniz.

Akıllı Mutfak Teknolojisi

Dokunmatik ekran/akıllı buzdolapları. İçinde hangi yiyeceklerin olduğunu buzdolabının kapısını açmadan görebilirsiniz. Bu sayede elektrik tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Alışverişe çıkarken buzdolabınızın içinde ne olduğunu söyleyebilirler, böylece başka neleri almanız gerektiğini kontrol edebilirsiniz.

Akıllı Mutfak Teknolojisi

Mutfaktaki ışıkları ayarlamanıza ve açık unutmamanızı sağlayan akıllı aydınlatma sistemi. Akşam yemeği için isterseniz loş bir ortam, isterseniz daha aydınlık bir ortam ayarlayabilirsiniz. Hatta ışıkların rengini bile değiştirebilirsiniz. Siz evde yokken ışıkları açıp evdeymiş gibi de gösterebilir, bu sayede evin güvenliğini de kısmen sağlayabilirsiniz.

Akıllı Mutfak Teknolojisi

Kahve makineleri, siz mutfağa doğru adım atarken o sizin için kahvenizi çoktan hazırlamaya başlar. 

Akıllı Mutfak Teknolojisi

Yavaş pişiriciler, telefonunuza indirdiğiniz uygulama sayesinde siz eve gelmeden yemeğinizi yavaş ve uzun sürede pişirir. Hatta yemeğiniz piştikten sonra da sıcak tutmaya devam eder. 

Akıllı Mutfak Teknolojisi

İnsanlar zamanlarını daha iyi kullanmak istiyor. Teknoloji, insanların mutfakta harika yemekler yapmasına yardımcı oluyor.  Akıllı mutfak geliyor... Dünyadaki her büyük mutfak aleti üreticisinin akıllı mutfak için bir planı var.

-Drop and Creative Technologist'in kurucusu ve CEO'su Ben Harris.

Haftalığın PeP'te!

İlk 15'e giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.