Üniversiteliler için Alışveriş Rehberi

Alışveriş - 22 Kasım, 2021 - Okuma Süresi: 3 Dk.

22 Kasım, 2021

Üniversiteliler için Alışveriş Rehberi
Kredi: https://www.a101.com.tr/

Hasret bitti ve sonunda üniversitelerimize kavuştuk. Öğrenciler yurtlara yerleştiler. Yurtlarda kalan arkadaşlar çoktan ev tuttu veya ev arayışındalar. Neler alınmalı, yurttaki/evdeki ihtiyaçlar neler? Gelin listeye birlikte göz atalım.

Üniversitelerin yüz yüze eğitim kararı ile kampüslere geri döndük. Yeni gelen öğrenciler okula alışma sürecindeler. Eski öğrenciler arkadaşlarına kavuşmanın verdiği mutlulukla kampüste vakit geçiriyorlar. Kimisi yurt kimisi ev arayışında. Peki en gerekli eşyalar/malzemeler neler? 

1- Kişisel Bakım 

Kişisel bakımda temel olarak diş macunu, diş fırçası, şampuan, duş jeli, banyo lifi, diş ipi, kulak pamuğu, tırnak makası, peçete, ıslak mendil tarzı temizlik ürünlerini almalısınız. Listeye nemlendirici kremler, yüz yıkama jelleri, kızlar için makyaj bakım ürünleri eklenebilir. Bu eşyaları koyabileceğiniz küçük düzenleyiciler alarak eşyalarınıza kolayca erişebilirsiniz. Saç kurutma makinesi, maşa gibi aletleri de bavulunuza eklemeyi unutmayın. 

Üniversiteliler için Alışveriş Rehberi

2- Kıyafet Seçimi 

Kazandığınız bölgenin iklimini araştırıp gitmeniz çok önemli. Ege ve Akdeniz bölgesinde okuyan öğrenciler ekim, kasım aylarında denize girerken diğer bölgelerde sweatshirt ve ceket giyilebilmektedir. Ayakkabı, bot, çizme, spor ayakkabılar valizde çok yer kaplayacağından sadece giyeceğiniz eşyalarınızı almanızı tavsiye ederim. Yağışlı bir bölgede okuyorsanız yanınıza mutlaka şemsiye ve yağmurluk almalısınız. Gereksiz eşya taşımamak adına iklimi araştırıp bavulunuzu ona göre hazırlayın. 

Üniversiteliler için Alışveriş Rehberi

3- Market Alışverişi

Evde kalan arkadaşlar için evinizin yakınlarında bulunan A101’lerin yerini öğrenerek hesaplı ve uygun alışveriş yapabilirsiniz. Her türlü meyve sebze, bakliyat, makarna, et ve süt ürünleri gibi birçok çeşit ürünü A101 marketlerde bulabilirsiniz. Hatta ev eşyası, tabak, çatal, bıçak, saklama kabı, elektronik ürünler ve daha birçoğunu uygun fiyata bulabilirsiniz. 

Yurtta kalanların arkadaşlar binalarda bulunan sıcak su imkanlarını kullanarak hazır çorba, noodle gibi pratik ve hızlı yiyecekleri hazırlayabilirsiniz. Küçük bir su ısıtıcı da işinizi görecektir. Ders çalışırken veya arkadaşlarınızla odanızda sohbet ederken çay ve kahve yapabilirsiniz. Yönetime yakalanmamaya dikkat edin. 

Çay ve kahvenin yanına alacağınız abur cubur, çerez, çikolata gibi atıştırmalıklar gece gelen yemek yeme isteğinizi bastıracaktır. 

Çamaşırlarınızı yıkamak için yine A101’lerdeki yumuşatıcı ve deterjanlara ulaşabilirsiniz. Çoğu yurtta kurutma makinesi bulunmaktadır, bu kurutucuları kullanabilirsiniz. 

Üniversiteliler için Alışveriş Rehberi

4- Gerekli Diğer Ürünler

Banyo için bornoz yerine havlu almanız valizinizde daha az yer kaplayacaktır. Bunun dışında yurtta veya evde ütüye ihtiyacınız olacaktır. Bazı kumaşlar ütü gerektirmeyebilir. Fakat gömlek, elbise gibi ütü isteyen kıyafetler tercih ediyorsanız valizinize ütü eklemeyi unutmayın. Ek olarak üçlü priz hayatınızı kurtarabilir. Valizinizde mutlaka bulundurun. 

Haftalığın PeP'te!

10'a giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.