Yeni nesil tatil: Skylodge Adventure Suites

HABERLER

Yazar: Kampüste Ne Var?

Beş yıldızlı otellerde tatil anlayışı yerini farklı deneyimlere bırakıyor. Havada asılı yemeğe çıkmak, ormanın içinde ağaç evlerde konaklamak derken en sıra dışı deneyimlerden birini Skylodge Adventure Suites’te yaşayabilirsiniz. Skylodge Adventure Suites hemen her yerde görmeye başladığımız, son zamanların gözde ürünü cam kapsüllerden. Perulu bir şirket tarafından bu ürün, yerden metrelerce yükseklikte size eşsiz bir konaklama imkanı sunması için tasarlandı. Gökyüzü evleri olarak isimlendirebileceğimiz tasarım güvenlik sıkıntısı da yaşatmıyor. Tamam, ilk baktığınızda size o hissi vermeyebilir; burada uyuyamam, ayakta duramam, aşağıya bakamam diyebilirsiniz ama ayrıntılara baktığınızda güvenli olduğunu göreceksiniz.

 

http://kampustenevar.com/upload/skylodge-adventure-suites.jpg

 

İsterseniz başa dönelim ve fikrin çıkış noktasından anlatmaya başlayalım. Perulu bir şirket olan Natura Vive, macera sever müşterilerini düşünerek yepyeni bir fikir ortaya koymuş. Skylodge Adventure Suite ismini verdikleri proje, mühendisler tarafından da onay almış. Natura Vive, Inkalar’ın kutsal vadisi olarak da bilinen Cuzco Vadisi’nde cam kapsül şeklinde gökyüzü evleri yapmak için kolları sıvamış. Eşsiz tasarımlarına ve konaklama hizmetine Skylodge Adventure Suite ismi verilmiş.

 

Yerden 120 metre yükseklikte olan kapsüller bir gökyüzü oteli olarak da tanımlanabilir. Cam kapsüller, sarp bir yamacın kenarında asılı duruyor, korkmanızı gerektirecek hiçbir şey yok, dediğimiz gibi mühendisler tarafından güvenlik onayı mevcut. Cam kapsülün içine baktığımızda ise 7.5 metre ene ve 2.5 metre yüksekliğe sahip ayrıca havacılıkta kullanılan alüminyum malzeme ile üretilmiş. Hava koşullarına dayanıklı polikarbonat ile güçlendirilen kapsüllerde üç ayrı bölüme yer verilmiş. İki kişilik yatağın olduğu bölme, yeme-içme alanı ve banyo olmak üzere 3 kısma ayrılan kapsüllerden vadinin inanılmaz manzarasına hayran kalmamak ise imkansız. Kapsüllerin aydınlatması ise güneş enerjisi ile çalışan LED lambalarla sağlanıyor tabii gece ışığa ihtiyaç duyar mısınız bilemeyiz çünkü cam tavandan gökyüzünün keyfini çıkarmak daha cazip gelebilir.

 

http://kampustenevar.com/upload/Skylodge Adventure Suites 3.jpg

 

Gökyüzü kapsülünüze nasıl ulaşabilirsiniz?

 

Perulu şirket adrenalin tutkunları için farklı seçenekler sunuyor. Dik yamaçtaki demir merdivenlerle kapsül yuvanıza tırmanabilir ya da yakındaki bir alandan halatla kapsülünüze giriş yapabilirsiniz. Yok, bunlar bana uygun değil diyorsanız  Natura Vive kapsüllere giden yürüyüş yolu da yapmış.

 

2013 yılında açılan Skylodge Adventure Nest’in toplam kapasitesi 8 kişi olarak belirtiliyor. Keşke daha fazla değişik tatil imkanı olsa diyerek yazımızı sonlandırırken gidenlerden fotoğraf beklediğimizi de belirtmek isteriz!

 

 

İyi tatiller!