WhatsApp Business geliyor! İşler değişiyor!

BİLİM VE TEKNOLOJİ, HABERLER

Yazar: Kampüste Ne Var?

Küçük ölçekli işletmeler için ücretsiz olarak indirilebilen Android uygulama WhatsApp Business, işletmelerin müşterilerine daha hızlı ulaşmasını sağlıyor. Toplamda 1,3 milyar WhatsApp kullanıcısı da işletmelerle sohbet etme deneyimini yaşayacak.

WhatsApp Business’ta neler var:

  • İş Profilleri: İş profilleri ile işletmeler müşterilerine kendilerini tanıtabilecek; mağaza adreslerinie-posta adreslerini ve web sitelerini müşterilerine kolaylıkla ulaştırabilecek.
  • Mesajlaşma Araçları: WhatsApp Business müşterilerden gelecek binbir çeşit soruya kolay yanıt vermenin yolunu da sunuyor. Sık sorulan sorulara hızlı yanıt vermek için “hızlı cevaplar”, müşterilere işletme tanıtımı yapmak için “karşılama mesajları” ve o anda işletmenin meşgul olduğunu belirtmek için “uzakta mesajları” gibi akıllı mesajlaşma araçları bulunuyor.
  • Mesajlaşma İstatistikleri: WhatsApp Business, okunmuş mesaj sayısı ve görüntülenme gibi temel istatistiklerle işletmelere istatistik veriler sunuyor.
  • WhatsApp Web: WhatsApp Business’ın “Akıllı telefonla seri şekilde mesajlaşmak çok zor olur.” diyen işletmelere ise “Masaüstünüzden WhatsApp Business ile mesaj gönderip alabilirsiniz" diyor.
  • Hesap Türü: Şirketler WhatsApp Business üzerinde “İşletme Hesabı” olarak listelenecek ve müşteriler bir işletme hesabı ile konuştuğunu görebilecek. WhatsApp Business aynı zamanda hesap telefon numaraları, iş telefon numaralarıyla eşleştiği teyit edilen bazı işletmelere “Doğrulanmış Hesap” unvanı da vereceğini söylüyor.

http://kampustenevar.com/upload/whatsapp-business.1.jpg

Küçük işletmeler böylece WhatsApp Business ile müşterileriyle daha kolay iletişime geçmenin rahatlığını yaşayacağı gibi müşteri sayısını da artıracak. Şu an Google Play üzerinden Endonezya, İtalya, Meksika, İngiltere ve ABD’de ücretsiz olarak indirilen uygulama önümüzdeki haftalarda tüm dünyada kullanıma açılması bekleniyor.