Seyahatlerini selfie yerine çizimler anlatan çift

BİLİM VE TEKNOLOJİ

Yazar: Kampüste Ne Var?

 Pandawa sahilinde meditasyon, kendinizi dalga sesi eşliğinde güneşin ılık sıcaklığına bırakın…

Andreas ve Felicia Hutabarat çifti; birlikte çıktıkları seyahatlerini, selfie çekmek yerine kendilerini ifade etmek için farklı bir yol bulmuşlar! Endonezyalı çift, kendileri için oluşturdukları Abang ve Neng ismini verdiği karikatür karakterlerle bir proje oluşturmuş ve bu projede kendileri ve gezdikleri yerleri temsil eden hızlıca çizdikleri illüstrasyon fotoğraflara yer vermişler. 

Selfie akımının dışında kalmayı tercih eden çift seyahat anılarını kaydetmek için yaratıcı ve pratik bir yöntem geliştirmiş. Felicia çizmeyi, Andreas ise fotoğraf çekmeyi çok sevdiğinden Doodledeux adını verdikleri Instagram projesini sunmuşlar. Çift gittikleri her yerde objektif karşına kendileri yerine oluşturdukları karakterleri koyuyor. 

İkili, “amaçsızca çizmek/karalamak” anlamına gelen doodle sözcüğü ve Fransızca’da “iki” anlamına gelen deux sözcüğünü birleştirip projeyi - ve Instagram hesabını- Doodledeux olarak adlandırmayı tercih etmiş. 

‘’Abang ve Neng’in Doodle Hikayesi’’ 

Çift, projeye başladıklarından bu yana seyahat etmek konusunda daha fazla motivasyon hissettiklerini söylüyor. Çift olarak bir şeyler yapmanın insana bir amaç verdiğini belirtiyorlar. Elbette bu ilişkilerine de oldukça heyecan katmış ve bütün çiftlere beraber yapabilecekleri bir şeyler bulmalarını tavsiye ediyorlar.

Burası her şeyin başladığı yer. Aniden gelişen seyahatlerimizi farklı bir yolla kaydetme fikrini bulduğumuzda her zamanki kahve buluşmalarımızdan birindeydik. Birimiz karalamayı diğerimiz fotoğraf çekmeyi seviyor. İşte! Doodledeux yaratıldı. 

Bunun gibi yağışlı bir gün için bir kâse sıcak çorba iyidir. Ama Abang & Neng‘in öyle düşündüğünü sanmıyorum.

Gün batımının şerefine!

Başının üstünde gökyüzü, ayağının altında kum... Hayat güzel!

Bak Abang! Flamingolar! Hadi flamingo pozu verip içlerine girelim.

Bali'nin en renkli restoranı otel Mexicola'dan selamlar!

Yaşasın sonunda sahildeyiz!

Okyanusun kokusu, saçlarınızın arasında dolaşan bir meltem ve nefes kesici bir manzara!

Tüm müslüman arkadaşlarımızın Ramazan bayramı kutlu olsun. 

Ulu Garuda'ya adağımız sunarken.

Mükemmel bir düğün yeri!