People Make The Brand Campus Başvuruları Başladı!

HABERLER, KİŞİSEL GELİŞİM

Yazar: Kampüste Ne Var?

Dünyanın en saygın işveren markası konferanslarından biri olan People Make The Brand bu sene üniversite öğrencilerine özel bir oturum düzenliyor. Öğrencilerin üniversite hayatının en seçkin konferanslarından biri olacak bu buluşmada sektörlerin geleceği, teknoloji, yaratıcılık, deneyim, bir arada çalışma kültürü gibi birbirinden farklı konular ele alınacak. Konferans, işveren markası yöneticilerinin katılımının gerçekleşeceği People Make The Brand etkinliğinin arkasından gerçekleşecek. Garanti Bankası ana sponsorluğunda gerçekleşecek konferansta üniversite öğrencilerini fuaye alanında büyük bir networking fırsatı, sürpriz etkinlikler ve hediyeler bekliyor. Sektörlerin geleceği, dünyadaki hızlı dönüşümü ele alacak olan üniversitelilerin yaratıcılıklarını ve potansiyelini keşfetmelerini amaçlayan bu konferansta katılım 200 kişiyle sınırlı ve ücretsizdir.

Konferansta kimler var?


http://kampustenevar.com/upload/evrimKuran.jpgEvrim Kuran

Hacettepe Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA bölümlerinde öğrenim görmüştür. 2006 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu Dinamo Danışmanlık’ta kuşak araştırmaları ve işveren markası çalışmaları yapmaktadır. Bankacılık, enerji, hızlı tüketim, ilaç, eğitim, otomotiv, perakende, teknoloji gibi çeşitli sektörlerde pek çok ulusal ve global markanın işveren markası danışmanlığını yapmakta ve işveren markası alanında dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık şirketi Universum’un Orta Doğu Direktörlüğünü de sürdürmektedir. Kuran, 2013 yılından bu yana bölgenin en kapsamlı işveren markası konferanslarından People Make the Brand’in yaratıcısı ve küratörüdür. Çalışmalarına Dinamo’nun Toronto ve İstanbul ofislerinde devam eden Evrim Kuran’ın Türkiye’nin 5 kuşağını anlatan Telgraftan Tablete isimli bir kitabı bulunmaktadır. Kuran, çeşitli süreli yayınlarda ve portallarda yazılar yazmakta ve konferanslarda konuşmaktadır.

 


http://kampustenevar.com/upload/garanti.jpgGarantililer Garanti’yi Anlatıyor Paneli

Konferansın ana sponsoru Garanti Bankası’nın farklı birimlerinde ve seviyelerinde çalışan konuşmacılar, kariyer deneyimlerini öğrencilerle paylaşacaklar. Üniversite hayatlarının başından bugüne kadar kariyer basamakları, başarısızlıklar, dönüm noktaları ve zaferleri aktaracaklar. Genel merkezi İspanya’da yer alan Garanti Bankası çalışanları aynı sahnede sohbet ederek Garanti BBVA’da yaşam ile ilgili deneyimlerini, yurt dışı kariyer fırsatlarını, iş yaşamında ve sosyal yaşamda “dünya vatandaşı olmak” kavramı üzerine bilgi verecek. Katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

 


http://kampustenevar.com/upload/ozgurDemirtas.jpgProf.Dr. Özgür Demirtaş

Prof. Dr. Özgür Demirtaş Üniversite yerleştirme sınavında Türkiye’de ilk 50 öğrenci arasında yer aldı. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği’ni başarı ile tamamladı. Amerika Birleşik Devletleri, Boston College’da ana dalından farklı bir dal olan Finans alanında 5 yıl içerisinde doktora çalışmalarını tamamlayarak 27 yaşında (2003 yılında) doktor ünvanını kazandı. 2003 yılında, Yardımcı Doçent ünvanını alarak Baruch College City University of New York‘ta göreve başladı. Yine 2003 yılında, Finans bölümü içerisinde ve 2004 yılında, İşletme Fakültesi içerisinde en iyi öğretim üyesi seçildi. 2005 yılında, tüm ana bilim dalları ve tüm fakülteler arasında en iyi öğretim üyesi seçilerek “Üstün Öğretim Madalyası’nı” Madison Square Garden’da aldı. 31 yaşında Doçent Doktor ve yine 2007 yılında, Tenür (ömrünün sonuna kadar City University of New York’ta çalışma ve üniversiteden çıkarılamama hakkı) ünvanlarını aldı. 2012 yılında New York University (NYU) Stern School of Business Finans Bölümü’nde en yüksek öğretim değerlendirmesini aldı. Çalışmaları dünyanın önde gelen akademik dergilerinde yayınlandı, 30’un üzerinde akademik yayın yaptı. İlki 2004 yılında olmak üzere, araştırmaları City University of New York tarafından 6 sene boyunca ödüllendirildi. 2010 yılında Sabancı Üniversitesi’nden İşletme Fakültesi Finans Kürsü Başkanlığı ve Profesörlük teklifi aldı. Yine aynı yıl Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada ve İskoçya’da yapılan 1 Milyon profesör için yapılan 10-Milyon’u aşkın öğrenci değerlendirmesi sonucunda, ilk 20 içerisinde gösterildi. 2012 yılında Sabancı Üniversitesi’ne Finans Kürsü başkanı olarak katıldı. Aynı yıl 100,000 Euro değerindeki Marie Curie Araştırma Fonunu almaya hak kazandı. Bununla beraber Sabancı Üniversitesi bünyesinde kurulan Center of Excellence in Finance (CEF) Kurucu Başkanlığı görevini de yürütmektedir.

 


http://kampustenevar.com/upload/keremAlper.jpgKerem Alper

Wesleyan Üniversitesi’nde Matematik ve Ekonomi üzerine çift ana dal yapan Kerem, Stanford Üniversitesi’nde İşletme (MBA) ve Sürdürülebilir Tasarım (MS) üzerine çift yüksek lisansını tamamladıktan sonra bir süre Stanford Hasso Plattner Institute of Design’da (d.school) proje bazlı dersler verdi. 2012’de Lightspeed Venture Partners Fellow seçilen Kerem bu program kapsamında kurduğu bir tarım yazılımı girişiminin ardından Nest Labs’te dijital ve IoT ürün geliştirme üzerine çalıştı. Nest’in Google’a satılmasının ardından 2014’te ATÖLYE’yi kurmak üzere İstanbul’a dönüş yaptı. 2014’te British Council tarafından verilen Young Creative Entrepreneur of the Year Award’a layık görüldü. Stanford Entrepreneurship Conference, TEDxReset, Inspired Istanbul, Smart Cities Summit, Hello Tomorrow gibi konferanslarda konuştu. Kerem, aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi’nde yarı zamanlı olarak tasarım odaklı düsünme ̧ ve inovasyon konulu dersler veriyor. Kerem; aynı zamanda ATÖLYE, imece ve European Creative Hubs Network gibi organizasyonların yönetim kurullarında görev alıyor.


Nasıl başvuracağım?

Katılmak isteyenlerin yapması gereken tek şey başvuru formunu doldurmak.


 

Kaynak: Kampüste Ne Var